Туристичний фестиваль «Світловодщина-2017»
- 5 травня 2017, 11:01
1 травня на Набережній Світловодська відбувся туристичний фестиваль «Світловодщина-2017». Фестиваль проводиться з метою популяризації туристичних об’єктів Світловодщини, презентації тематичних проектів та програм, відродження української народної творчості, сприяння розвитку народних ремесел, декоративно-ужиткового та художнього мистецтва, впровадження традиційних свят та обрядів, виявлення здібної, обдарованої, талановитої молоді та активізації їх творчих здібностей, покращення інвестиційної привабливості регіону.
Учасників фестивалю та гостей свята привітав голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, а Марина Саакян передала вітання від народного депутата Олеся Довгого і побажала всім добра і миру.
Доторкнутися до прекрасного можна було оглянувши виставку молодих художників, фотовиставку та виставку-продаж декоративно-ужиткового мистецтва, в якій взяли участь більше 20 майстрів зі Світловодська, Кременчука, Дніпра, Івано-Франківська та Світловодського району.
Велика концертна програма об’єднувала виступи аматорських та професійних колективів. Світловодський районний будинок культури представляли: народні вокальні ансамблі «Мрія» та «Дніпряночка», солісти, дуети, тріо. Виступив хореографічний колектив «Світоч» Власівського будинку культури, також виконали танці юні учасники — Софійка Барадуля та діти Крилівської спілки поляків — Михайло Штивола та Валерія Павлюк.
Почесними гостями фестивалю були: Академічний ансамбль музики, пісні і танцю «Зоряни» та ансамбль «Єлізавет-ретро».
Продовжили концертну програму вокальний ансамбль «Павлишанка» Павлишського будинку культури Онуфріївського району та вокальні ансамблі Світловодського району: «Сузір’я» (В.Скельова), «Вербиченька» та фольклорна група «Криниченька» (Глинськ), «Подорожанка» (Подорожнє), «Рябинушка» (Микільск), «Яворина» (Калантаєво), «Горлиця» (В.Андрусівка).
На «Презентаційному» майданчику відбулася презентація краєзнавчого конкурсу «Малі села», в якій взяли участь сільські бібліотекарі та учні шкіл району, а провів презентацію Сергій Гайдук — провідний методист з охорони культурної спадщини Захарівського музею історії, а директор музею Віра Царенко та зберігач фондів цього ж музею Любов Шкирай презентували туристичні маршрути Світловодщини.
День проведення фестивалю був ясний, але не зовсім теплий. Та як говорять: «Заграє гармонь — на душі теплішає», і дійсно, гармоністи так захопили глядачів, що ті зігрівалися в танці. На святі вигравали музики з Власівки, Світловодська та Кропивницького.
На дитячому майданчику, як і завжди було весело і галасно. Діти міста і району мали змогу проявити свої творчі здібності в конкурсі «Малюнок на парапеті», а розважальна програма була насичена виступами Світловодського клубу «Умка», циркових студій Кременчука та Світловодська. Діти з великим задоволенням «ходили» з інструктором по канатним доріжкам, купували сувеніри, смакували солодкою ватою, а ще могли сфотографуватися з аніматорами «в образах».
Офіційна частина фестивалю завершилась близько шостої години вечора, всі учасники були нагороджені Дипломами, а гостям вручені короваї, які с любов’ю виплекали майстрині з «Паляниці».
Свято продовжилося молодіжною програмою, а саме виступами гурту «Простір» з м.Чигирин, Віктора Сердюченка з Григорівки та молодіжною дискотекою.
Організатори заходу — Світловодська райдержадміністрація та її відділ культури і туризму — висловлюють велику вдячність спонсорам, які надали значну допомогу у проведенні туристичного фестивалю, а саме: Філія «Кременчуцька ГЕС» ПАТ «Укргідроенерго» та директору Сергію Яременку, підприємствам: «Віктор і К», генеральний директор Віктор Король; «Світ Сир», директор Олег Медяник; «Паляниця», директор Анатолій Калашник; ДП «Світловодське лісове Господарство», директор Олександр Ісаєв; Світловодському відділенню УСПП, президент Михайло Бур’янський; магазину «Глобус», власниця Наталія Кривченко.