У міських водогонах якість води — задовільна. На відміну від районних
- 20 жовтня 2015, 16:00
За даними Держсанепідслужби Світловодського району за поточний період 2015 року відхилень якості води з міського водогону від вимог зазначеного документа не виявлено. На відміну від сільських водогонів, де через неналежну їх експлуатацію виявлено перевищення таких показників, як каламутність (с.Озера, с.Захарівка, с.Калантаїв), вміст нітратів (с.Микільське), заліза (с.Калантаїв), жорсткість (с.Микільське, с.Калантаїв).
Вживання такої води особливо небезпечне для новонароджених та дітей до 3-х років, які знаходяться на штучному вигодовуванні. Адже їжа, включаючи дитячі суміші, для приготування якої використовується вода з високим вмістом нітратів, може призвести до тяжкого захворювання для дітей такого віку — водно-нітратної метгемоглобінемії.
Так, із досліджених за 9 місяців поточного року 42 проб питної води з децентралізованих джерел місць проживання новонароджених, яке проводиться держсанепідслужбою безкоштовно, 15 проб не відповідали нормативним вимогам, тобто 36%. Показники при цьому коливались від 62 мг/дм3 до 278 мг/дм3 при нормі 50 мг/дм3.
За результатами досліджень держсанепідслужбою винесено 14 постанов про обмеження використання води з децентралізованих джерел в якості питної, в тому числі для приготування їжі дітям до 3-х років, направлено 1 лист з рекомендаціями.
Шкідливим для здоров'я може бути і вживання води з громадських колодязів, де виявляється не тільки перевищення вмісту нітратів, але й бактеріальне забруднення.
Так, з досліджених за поточний період року 42 проб води з громадських колодязів міста та району вимогам нормативних документів не відповідали сім проб – у селах Павлівка, Миронівка, Глинськ, за бактеріальними показниками — теж сім проб з 2-х міських колодязів у мікрорайоні Ревівка та громадських колодязів в селах Павлівка і Миронівка.
За результатами досліджень держсанепідслужбою винесено 5 постанов про обмеження використання води з громадських колодязів в якості питної, в тому числі для приготування їжі дітям до 3-х років, направлено листи відповідальним особам та сільським головам про проведення заходів по доведенню води до нормативних вимог.
Така ситуація з забрудненням колодязної води може бути пов’язана з кількома чинниками. По-перше, їх розміщенням, адже реалії забудови такі, що нормативна відстань (не менше 50 м для громадських та 20м — для індивідуальних колодязів) від джерела водопостачання до можливих джерел забруднення (вигрібних ям, надвірних туалетів, місць утримання тварин і т.п.) не витримується.
Таким чином вода в колодязі постійно “підживлюється” забруднювачами з ґрунтових вод. По-друге, колодязі не обслуговуються належним чином, а саме: не проводяться їх регулярна щорічна очистка, ремонт та дезінфекція.
Тому, вживаючи воду з колодязя, не слід покладатись лише на її колір та смак, адже більшість забруднювачів непомітні неозброєним оком. Тим паче не варто використовувати таку воду для приготування їжі та напоїв, в тому числі дитячих сумішей.