Кременчуцьке та Дніпродзержинське водосховища поповнилися мальком товстолоба
- 5 листопада 2016, 09:23
З 29 жовтня по 30 жовтня 2016 року "Кіровоградрибоохорона" разом з користувачами водних біоресурсів вселила малька товстолоба до Кременчуцького та Дніпродзержинського водосховищ.
— Тетяно Леонідівно, кажіть, будь-ласка, скільки малька товстолоба вдалося заселити у Кременчуцьке водосховище?
— 17 833 екземплярів середньою вагою 150 грамів або 2 675 кг.
— Хто заплатив за майже 3 тони малька?
— Малька придбали за власні кошти користувачі водних ресурсів — підприємці м. Світловодська і Світловодського району. "Кіровоградрибоохорона" була лише ініціатором і брала безпосередню участь у цьому важливому заході разом з екологічною інспекцією та представниками міської і районної влади. — Звідки привезли малька? Чи приживеться він у нашому брудному водосховищі? — Цьогорічний зарибок був вирощений в с. Аджамка Кіровоградського району в рибному господарстві ПАТ "Кіровоградрибгосп". Мальок приживеться, безумовно і наше брудне, як ви сказали, водосховище буде очищати, коли підросте. Бо ця риба є рослиноїдною, її називають природним меліорантом, а збільшення її кількості у водоймі сприятиме поліпшенню санітарного стану водосховища.
— Дніпродзержинське водосховище теж цікавить наших рибалок, адже воно поряд зі Світловодським районом. Що там відбувалося?
— У Дніпродзержинське водосховище в районі Деріївки Онуфріївського району місцеві підприємці — користувачі водних ресурсів випустили 30 тисяч екземплярів малька товстолоба або 4,5 тони.
— Ви задоволені результатом заходів?
— Надзвичайно. Якщо раніше гроші, вкладені в мальок, поверталися підприємцям наступного року у вигляді зменшення податків, то на сьогодні у Верховній раді лежить законопроект, який відміняє ці пільги. Тож наші підприємці не компенсують свої витрати наступного року, скоріше за все. Я вважаю, що вони, знаючи про ці обставини, продемонстрували справжній патріотизм, вкладаючи гроші у відтворення водних біоресурсів, на благо народу.
— Дякую Вам за цікаву інформацію.