День селища святкувала вся Олександрівка
- 29 вересня 2016, 08:32
25 вересня свій 231-й день народження відзначила Олександрівка — мальовниче селище, розташоване на берегах річки Тясмин.
На центральному вході їх зустрічали вироби з квітів, овочів та фруктів, виготовлені учнями навчальних закладів селища — учнів шкіл та ПТУ №16, з-поміж яких були справжні витвори мистецтва, а ще — виставка поробок Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості (РЦДЮТ), виставка книжок районних бібліотек та експонатів Олександрівського районного краєзнавчого музею, присвячені рідному селищу. Тим часом дітлахи мали змогу скуштувати солодощів та розважитися на яскравих величезних батутах і чисельних веселих атракціонах.
А рівно о 13 годині 30 хвилин на полі стадіону розпочалася урочиста частина свята з вітальними словами від керівництва селища, врученням нагород та подарунків, виступом аматорських колективів Олександрівщини. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять своїх земляків, які загинули, захищаючи рідну землю.
Щирими словами мешканців Олександрівки та гостей привітав господар свята — селищний голова Олександр Безпечний. Разом з головою селищної ради Юрієм Вороніним він вручив від селищної ради грамоту та подарунок матері загиблого героя – олександрівчанина Олександра Куценова, Світлані В’ячеславівні. Також подяки та нагороди від Олександрівської селищної ради з нагоди свята отримали: кращі працівники селища; довгожителька району Ганна Антонівна Костенко, яка зустріла свій 99-й день народження; батьки новонародженого хлопчика Артема Стояненка, що з’явився на світ 24 вересня; олександрівські молодята, Євген і Тетяна Куцак, які побралися на День селища; поважна родина Фощій — Михайло Іванович та Валентина Григорівна, які відсвяткували золоте весілля, батьки спортсменки Тетяни Мельник — учасниці Олімпіади в Ріо. Отримали заслужені нагороди і переможці цьогорічного конкурсу на краще подвір’я — Олексій та Тетяна Гайванюк, Софія Федоренко та приватний підприємець Микола Зименко.
Уся ця урочиста церемонія нагороджень супроводжувалася святковою концертною програмою, підготованою артистами міського і районного будинків культури та Олександрівського РЦДЮТ. Продемонстрували свою козацьку спритність і юні вихованці циркової студії «Едельвейс» села Михайлове.
А тим часом усі охочі мали змогу покуштувати смачні вареники з картоплею та капустою і польову кашу, приготовану дошкільними навчальними закладами №3 та №6, зігрітися чаєм від олександрівських рятівників. Взагалі, як зазначила директор міського Будинку культури Валентина Гирич, до підготовки та проведення Дня селища долучилася вся Олександрівка.
Тепло й гостинно зустрічало селище й гостей, які завітали на свято з вітаннями, дарунками та щирими побажаннями: голову Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка, голову Олександрівської райдержадміністрації Ольгу Бороту, голову районної ради Григорія Гончаренка та міського голову міста Кам’янка сусідньої, Черкаської, області Володимира Тірона.
Особливо бурхливу реакцію викликала у олександрівчан поява на стадіоні народного депутата України Олеся Довгого. Люди зустріли його щирими посмішками та теплими вітаннями. Виявилося чимало бажаючих сфотографуватися з нардепом, який з радістю відгукнувся на їх прохання та особисто вітався з присутніми на святі.
До Олександрівки народний обранець завітав не з порожніми руками — його подарунком до Дня селища став виступ справжніх столичних зірок — народних артистів України, лауреата міжнародної премії ім. Григорія Сковороди, учасника урядових концертів та державних культурних акцій, якому аплодували глядачі США, Канади, Франції, Німеччини, Австрії, Голандії, Швеції, Норвегії та Португалії — вокального квартету «Гетьман».
Порадували олександрівчан своїми виступами і обласні артисти — кращі солісти Кіровоградської обласної філармонії та знаменитий Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» — подарунок від Олександрівської райдержадміністрації та районної ради.
Обласні та столичні артисти презентували Олександрівці свою феєричну концертну програму та подарували море позитиву. І хоча надвечір на стадіоні стало прохолодно, а часом навіть зривався невеличкий дощик, глядачі не поспішали додому — святкування тривало до пізньої години. Отже, свято вдалося на славу!