Свято Івана Купала: до витоків ментальності
Більшість тих, хто прийшли посвяткувати нашого дохристиянського Купала, були одягнуті у білий одіж, прикрашений вишивкою. Дівчата щиро пускали на воду купальські вінки. А довкола купальського багаття юнаки і дівчата масово водили хоровод…
Місто 6 липня на міському пляжі, за вправної сценарної режисури митців міського Палацу культури, на славу погуляло, вшановуючи Івана Купала. Всі складники цього дійства майстерно були втілені — і пісні, і танці, і театралізовані мініатюри… Без зайвого пафосу можна сказати, що на святі було присутнє відчуття хронологічної подорожі у часи, коли наші пращури жили в абсолютній гармонії з Природою — коли і дерева, і трава, і небо, і Матінка-земля напряму спілкувалися із ними: обігрівали, рятували, лікували… Тому й не було у пантеоні їхніх богів і божеств жодного негативного персонажу.
…Тисячі років потому сьогоднішні нащадки аріїв-українців, без жодного примусу святкували сей день. Дівчата без підказок і настанов пускали у річку віночки, хлопці носили їх на руках. А опісля масово танцювали довкола купальського вогнища. Хто їх вчив цьому, хто наставляв?.. Дійсно, Голос крові — сила нездоланна!
Віталій Асауленко
Фото: Ігор Котляров
Інтернет-видання Світловодськ