Учасники унікальної експедиції "Ріка життя" – в гостях у "Вісника Кіровоградщини"
- 17 червня 2016, 15:19
Як ми розповідали, 2 липня в Україні стартує безпрецедентна акція – пішохідна туристсько-краєзнавча експедиції "Ріка життя", учасники якої планують подолати за 55 днів 1100 кілометрів уздовж Дніпра.
Сергій та Ігор виявилися людьми дуже цікавими і неординарними, а спілкування з ними — сповнене оптимізмом, щирим патріотизмом та позитивною енергетикою.
Певні, розповідь наших гостей буде цікавою і для наших читачів.
— Сергію, яка головна мета вашої експедиції?
— Головна наша мета — це показати світу, що Україна велика красива країна і телебачення — це не весь світ, який ми бачимо. Слоган нашої експедиції: «Україна прекрасна! Подорожуйте нею!».
Як очікується, ми будемо зустрічатися з краєзнавцями, істориками, цікавими людьми, які зможуть розповісти і про архітектуру, і про історичне минуле, і про сучасне життя тих місць, якими ми будемо подорожувати. За результатами цих зустрічей і отриманої інформації ми плануємо випустити книгу. Поки що — в електронному вигляді, а в майбутньому, можливо, і на паперових носіях. Звісно, якщо знайдуться спонсори. У планах випуск і іншої книги — про тих людей, з якими ми познайомимося під час експедиції, адже я впевнений, що таких буде багато. Ми вже зараз це відчуваємо, під час тренувальних походів.
А ще наше завдання — показати людям необхідність активного способу життя. Треба підійматися, організовувати тури вихідного дня, рухатися, а не сидіти на місці.
— А як з’явилася ідея проведення подібної експедиції?
— Насправді ідея прийшла від серця. Ми навіть не знаємо, як вона з’явилася. Але чому ні? Дніпро – найбільша річка України і одна з найбільших в Європі. Ми плануємо пройти 1100 кілометрів, щодня долаючи не менше 20 кілометрів, крізь вісім областей України, розповідаючи про кожну з них. Цьогоріч держава відзначатиме 25-річчя незалежності, і це буде наш подарунок рідній країні до свята.
— Хто вас підтримує у вашому починанні?
— Нас підтримало Міністерство молоді і спорту України, всі вісім обласних держадміністрацій, крізь території яких прокладений маршрут, усі керівники районів, підтримали державні засоби масової інформації. Ми вже отримали пропозицію від УТ-1. Але все це більше інформаційна підтримка. В основному ж проект реалізується за власні кошти та кошти спонсорів.
— Чи був досвід проведення подібних тривалих пішохідних мандрівок?
— Так, досвід є. Усі ми — туристи-любителі. Раніше ходили і в Крим, і в Карпати, і на Південний Буг. Ігор, приміром, займається велотуризмом. Усі ми ведемо активний спосіб життя.
— А хто входить до складу вашої команди?
— Я, як організатор проекту, голова громадської організації "Олександрійці" Сергій Сердюк; Ігор Бадіон — лікар-травматолог, водночас наш фотограф і журналіст-початківець; професійний журналіст Олена Карпачова; мій син, Максим Сердюк, студент 4 курсу Інституту журналістики Київського національного університету імені Т.Шевченка, редактор музичного інтернет-видання та Олександр Скрипник, який визвався створити і наповнювати сайт проекту.
Тож, плануємо вже під час експедиції розповідати про цікаві зустрічі і події , які будуть відбуватися.
Взагалі, наша програма-мінімум – це пройти запланований маршрут, поспілкуватися з людьми, видати дві книги і зарядити своєю позитивною енергією всіх, кого ми будемо зустрічати на нашому шляху і хто готовий її отримати!
Цей заряд позитивної енергії ми відчули на собі, спілкуючись з активними та сповненими натхнення учасниками експедиції. Наше з ними приємне спілкування завершилося спільним фото в редакції та домовленістю про обмін інформацією. Тож, наші читачі зможуть дізнаватися про перебіг пішохідної туристсько-краєзнавча експедиції "Ріка життя" безпосередньо від її учасників.
До речі, на Світловодщині учасники проекту планують бути наприкінці липня, а далі, на початку серпня, вирушать до Онуфріївського району.