Світловодський район
Суспільство

Як Миронівка Полуничний фестиваль презентувала і гостей пригощала

Як Миронівка Полуничний фестиваль презентувала і гостей пригощала
Минулої суботи, 4 червня, усі дороги вели до Миронівки, яка гостинно запросила до себе на полуничний фестиваль.
Свіжа, цікава та смачна ідея була не менш оригінально реалізована миронівчанами. Ясна річ, усе дійство оберталося навколо ягоди сезону – полуниці.

Як Миронівка Полуничний фестиваль презентувала і гостей пригощала

А ось обрана вона візитівкою села не випадково. Річ у тім, що у Миронівці продуктивно діють 5 господарств, які фахово займаються вирощуванням цієї гарної і водночас примхливої культури. Господарі Віталій Сваровський, Костянтин Сук, Іван Сук, Анатолій Сук (до речі, рідні брати з багатодітної родини, в якій налічується 14 дітей), Ігор Жмак – справжні знавці своєї справи. І що надзвичайно цінне – освоїли цю справу з нуля завдяки своїй зацікавленості та любові до діла, яким займаються.

Як розповів один із хазяїв, його справа розпочиналася з 20 (!) саджанців і розвивалася повільно, але наполегливо. Крок за кроком, шляхом спроб та помилок. Спочатку грядки оброблялися вручну, з часом були освоєні та запроваджені новітні технології з використанням техніки. Гості фестивалю із зацікавленістю розглядали трактор для створення грядок під плівку і міні - поле, яке наочно демонструвало технологію посадки та крапельного зрошення рослин. Хлопці докладно відповідали на усі питання та розповідали про етапи та нюанси технології. Не приховували, що усі знання по зернинам знаходять в Інтернеті, а також вивчають досвід інших українських підприємців, які обрали своїм заняттям вирощування полуниці. Цікаво, що готових розробок техніки у вільному доступі немає, тому конструкція за допомогою місцевих умільців була розроблена і зроблена власноруч!

Як Миронівка Полуничний фестиваль презентувала і гостей пригощала

Отже, справа життя цих роботящих людей лягла в основу сільського фестивалю. І тут фантазії його реалізації теж не було меж. Це і наочне демонстрація техніки, системи зрошування та, власне, самої грядки з полуницею, і продаж саджанців рослин безпосередньо з господарств, і консультації та відповіді на усі-усі питання з технології вирощування рослин. А скільки було смаколиків з полуницею! І тістечка, і торти, і пироги, і млинці, і полуничний компот…від різноманіття розбігалися очі. Кожен бажаючий міг продегустувати сорт полуниці, а потім придбати його. На імпровізованій сцені проходила тематична полунична розважально-ігрова програма. Майданчик фестивалю був прикрашений у відповідних червоно- зелених кольорах, а господарів свята легко було впізнати за стильними симпатичними футболками «Я люблю полуницю». Ось, виявляється, як різноманітно можна представити полуницю.

Як Миронівка Полуничний фестиваль презентувала і гостей пригощала

Дякуємо щедрій миронівській землі, яка з вдячністю відгукується на шанобливе ставлення людей до себе, на якій приємно і працювати, і відпочивати. У повітрі розливався аромат полуниці, й відчувався дух свята, радості та приязні. Літо варто любити, як мінімум, за полуницю.

"ВК" у PDF