День Землі «Прекрасна зелена планета»
- 25 квітня 2016, 09:08
Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, посадити квіти, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.
Напередодні цього свята учні 5 класу школи №1 мали можливість поспілкуватися з мандрівником, мистецтвознавцем, екологом і фотографом - Романом Воєводіним.
Він ознайомив дітей з проектом "Bija" (Биджа), що в перекладі з давньоіндійської мови означає "сім'я". По суті Bija - це так званий seed bool (англ. seed - насіння, bool - куля).
В основі сідбомбінга лежить давня японська методика ведення садівництва "Tsuchi Dango", що в перекладі означає "шар землі". У 1938 р методика була доопрацьована японським мікробіологом, фермером і філософом Масанобу Фукуока (1913-2008 рр.), автором книги "Революція однієї соломинки".
Масанобу Фукуока - японський мікробіолог і фермер, людина, яка довела, що сільське господарство може не шкодити навколишньому середовищу. Саме він популяризував метод поширення насіння рослин в глиняних кульках.
Фукуока увійшов у всесвітню історію сільського господарства завдяки своїй концепції ведення "натурального господарства". Запропонований ним метод був досить простий і не забруднював навколишнє середовище. У ньому не використовувалися машини або хімікати, а також практично не застосовувалася прополка. Сідбомбінг був частиною пропонованого Фукуока комплексу щорічних заходів в галузі сільського господарства. Він вважав, що Мати - природа сама подбає про насіння, які ми садимо і сама прийме рішення, який урожай нам дати. Це нагадує процес природного відбору в природі, тому що тільки від природи залежить які рослини зійдуть і коли вони приживуться.
Сідбомби ефективно застосовуються в невеликих садах і ділянках. Вони допомагають з’явитися зелені на територіях, де вона відсутня або її занадто мало. Вони можуть допомогти залучити в міста бджіл, птахів і метеликів, надавши їм можливість запилювати зростаючі в містах квіти і продовольчі культури, і допомагати, тим самим, дозріванню фруктів і насіння.
Майстер – клас "Зроби кульку з насінням рослин", який провів Роман Воєводін дав можливість познайомитися з давньою японською методикою ведення садівництва по висіванню квітів не копаючи грунту.
Ідея виявилася дуже проста. Кожен з учнів взяв участь в спонтанному безкорисливому садівництві. Змішавши насіння квітів з землею і глиною юні садівники з цієї суміші виліпили кульки.
Останній і найважливіший крок – залишити свою сідбомбу де- небудь на вулиці, що і зробили діти на клумбі біля бібліотеки. Озеленення пройшло весело і легко. Сподіваємося, що на вулиці Бойка навпроти бібліотеки скоро відбудеться диво - розцвітуть прекрасні квіти фацелія, рудбекія, чорнобривці, які будуть радувати своєю красою світловодців та гостей міста.
Дякуємо за співпрацю директору школи №1 Ользі Анатольївні Климчук та колективу школи.