На Кіровоградщині стартував третій раунд додаткової вакцинації проти поліомієліту
- 28 січня 2016, 17:27
Протягом цього періоду планується охопити щепленням майже 84 тисячі дітей віком від двох місяців до десяти років.
На брифінгу в Міністерстві охорони здоров'я України, присвяченому початку третього туру додаткової вакцинації проти поліомієліту, заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець повідомив про плани проведення третього туру. Усі області країни вже отримали вакцину, яка є безкоштовною і безпечною, і готові розпочати третій раунд додаткової імунізації. Кожна дитина від 2 місяців до 10 років в Україні має бути вакцинована проти поліомієліту – це дві краплини вакцини заради життя, адже поліомієліт може призвести до паралічу або ж убити.
«Метою додаткової трираундової імунізації в рамках реагування на спалах поліомієліту є зупинка передачі поліовірусу. Лише охоплення вакцинацією 95% дітей може спинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти країну від страшної невиліковної хвороби», - зазначив Ігор Перегінець.
Навіть якщо дитина пропустила перші два раунди, ще не пізно її імунізувати проти цієї хвороби. Втім мета – три дози ОПВ для кожної дитини для надійного захисту і припинення циркуляції страшного вірусу.
Планується, що третій раунд вакцинації триватиме два тижні, але зважаючи на епідситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ в країні, його тривалість може бути подовжено. Слід зазначити, що епідемічні процеси стосовно грипу та ГРВІ не є протипоказанням для вакцинації проти поліомієліту, але щеплення будуть проводити лише здоровим дітям. В залежності від розвитку ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ відбуватиметься коригування вакцинальної кампанії відповідно до епідситуації кожного регіону і за потреби продовжуватиметься, аби охопити імунізацією необхідну кількість дітей. Усі області отримали від МОЗ детальну інформацію з роз`ясненнями, як проводити третій тур, зважаючи на епідемічну ситуацію, повідомляє сайт МОЗ України.
Спеціалісти держсанепідслужби області активізували проведення санітарно-освітньої та роз’яснювальної роботи серед населення щодо небезпеки, яку представляє для здоров'я дітей інфікування вірусом. З цією метою в закладах освіти, охорони здоров'я розповсюджуються виготовлені під егідою ВООЗ, ЮНІСЕФ та МОЗ України плакати і буклети відповідного змісту (на знімках).