Українці перейшли на вітчизняні товари
- 31 серпня 2015, 09:48
Вітчизняні товари стають все більше популярними. Серед усього розмаїття продукції українці все частіше вибирають національного виробника.
Завдяки збільшенню попиту українські підприємства починають збільшувати обсяги виробництва, а також підвищувати якість.
Сьогодні на українських підприємствах виробляють взуття, одяг, меблі, техніку і будівельні матеріали, а серед звичних нам продуктів вітчизняного виробництва можна навіть зустріти такий специфічний продукт як арахісову пасту. В Україні її випускають близько 10 компаній.
Як зазначають в Мінагрополітики, через стабільну роботу харчової промисловості на території України жодного дефіциту продуктів немає. Ми в змозі самостійно забезпечити себе основними видами продовольчих продуктів і бути незалежними від імпорту. Зараз навіть наявний запас необхідної сировини в змозі забезпечити потрібні обсяги виробництва напоїв і продуктів харчування.
«Задоволення потреб населення у продовольстві здійснюється переважно за рахунок продукції вітчизняного виробництва. При цьому, за окремими видами харчових продуктів ця частка перевищує 95%: яйця і яйцепродукти (98,5%), цукор (98%), хлібобулочні вироби, крім кондитерських (97,6%), масло вершкове (97,3%), морозиво (97%), сіль (96,4%), борошно (96,1%), маргарин (95,8%). Частка безалкогольних напоїв вітчизняного виробництва склала 94,4%, тютюнових виробів – 94,1%, м’яса та птиці свіжих та заморожених – 93,6%, олій рослинних – 93,4%, м’яса копченого, солоного та ковбасних виробів – 92,9%, консервів, готових продуктів м’ясних – 92,9%, слабоалкогольних напоїв – 92,7%, мінеральних вод – 92%, картоплі – 90,4%, молока та продуктів молочних – 90,2%, круп та бобових – 89,9%», – йдеться у офіційному повідомленні.
Відомо, що по території України попит на українську продукцію зростає таким чином: на Вінниччині – 92,1%, Кіровоградщині – 92,2%, Житомирщині – 90,5%, Сумщині – 90,9%, Тернопільщині – 90%, Івано-Франківщині – 92,5% та Чернігівщині – 90,1%. Найбільше зростання закупу вітчизняних товарів спостерігали на Львівщині та Чернігівщині.
Нагадаємо, що завдяки бойкоту в Україні вдвічі зменшилася кількість російських товарів. Народні санкції вплинули і на легку промисловість. Приміром, одягу і взуття з Росії завозять вже в п’ять разів менше.