---
Суспільство

Зміна функцій: на Кіровоградщині санепідемслужба лише досліджуватиме навчальні заклади

Зміна функцій: на Кіровоградщині санепідемслужба лише досліджуватиме навчальні заклади
Керівник Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області та спеціалісти служби виступили перед учасниками серпневого педагогічного форуму, що відбувся в обласному центрі 27 серпня.
В.о. начальника Головного управління Т.В.Ланкмілєр, привітавши аудиторію – а в основному це були директори шкіл - з новим навчальним роком, поінформувала про те, що у зв’язку з реформуванням служби контрольна функція буде відмінена, тобто перевірки скасують, натомість залишиться моніторингова, метою якої є дослідження зв’язку впливу чинників навколишнього середовища на стан здоров'я дітей. Це означає, що держсанепідслужба в межах своєї компетенції і надалі співпрацюватиме з освітянами і готова надавати їм свої рекомендації і консультації задля уникнення ризиків, через які можуть виникати як інфекційні, так і неінфекційні захворювання у шкільному середовищі.

Зміна функцій: на Кіровоградщині санепідемслужба лише досліджуватиме навчальні заклади

Лікар з гігієни дітей і підлітків Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області Н.М.Борщ поінформувала присутніх про гігієнічні вимоги щодо організації та якості харчування дітей у навчальних закладах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. №1591 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. №353, а також щодо дотримання Державних санітарних правил та норм. Спеціаліст зокрема наголосила, що згідно з законодавством відповідальність за створення відповідних умов для виховання, навчання та харчування дітей в навчальних закладах покладається на керівників (власників) цих закладів. Лікар з гігієни дітей і підлітків також звернула особливу увагу присутніх на дотримання низки нормативних документів, з якими докладніше можна ознайомитися в кінці цього тексту.

Заступник директора ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», спеціаліст з радіаційного захисту та ядерної безпеки Ю.М.Брюм звернув увагу керівників освітніх закладів на важливість і необхідність виконання протирадонових заходів. У багатьох закладах з постійним перебуванням дітей показники активності радону значно перевищують гранично допустимі. Перебування в таких приміщеннях може негативно позначитися на здоров’ї учнів, а ще ж невідомі показники активності радону у школяра вдома. Тобто повної об’єктивної інформації про негативний вплив цього небезпечного газу на здоров'я дітей немає. Радонові ризики для дітей є значними і можуть призвести до раку легенів. Спеціаліст наголосив, що провітрювання класів плюс добра робота системи вентиляції – це ефективні заходи зниження рівнів радону. Але підкреслив, що протирадонові заходи повинні виконуватись професійно і якісно.

"ВК" у PDF