Світловодський район
Інтерв’ю

Андрій Гулий: «Нам треба повернути довіру населення»

Андрій Гулий: «Нам треба повернути довіру населення»
Сьомого листопада 2015 року вступив в силу Закон України “Про Національну поліцію”. Головою Національної поліції України стала грузинка Хатія Деканоідзе, її заступником призначено Олександра Фацевича. Світловодський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області очолив 40-річний підполковник Гулий Андрій Андрійович. З ним — наша розмова.
— Вітаємо, Андрію Андрійовичу, з призначенням і поверненням до рідного міста. Ми добре пам’ятаємо Вас у якості першого заступника начальника міського відділу – начальника кримінальної міліції.

— Так, саме на цій посаді я працював останні 8 років у Світловодську, а перед тим ще 10 — міліціонером ППС, оперуповноваженим, старшим оперуповноваженим, начальником сектору карного розшуку, загалом 18 років у Світловодській міліції.

— Де Ви служили останнім часом?

— В кінці 2013 року мене несподівано призначили в.о. начальника Маловисківського районного відділу, а з 1 червня 2014 року я був призначений начальником Знам’янського міського відділу по обслуговуванню Знам’янського району та транспортної інфраструктури. Там мене все влаштовувало, робота була налагоджена, співпраця з органами місцевого самоврядування, громадськістю також мала місце. Але я на службі, тому просто виконав наказ і приїхав до Світловодська.

— Розкажіть про зміни, які відбуваються у міліції — поліції?

— Відбулося велика реорганізація. Раніше у Кіровоградській області було 22 районних та міських відділів міліції, а сьогодні їх буде тільки 9. Наприклад, Знам’янський відділ приєднає до себе Олександрівський, а Світловодський — Онуфріївський райвідділ на правах відділень. Відповідно буде скорочення штатів. У суботу, 7 листопада у Світловодському відділі вже звільнено 7 чоловік, з них через негативну інформацію внутрішньої безпеки — 2; за власним бажанням — 1 ; щодо 3-х співробітників начальники підрозділів написали рапорти, бо вони не бачать їх в поліції; за втрату зброї в зоні АТО — 1.

— Чому звільнився начальник відділу Вячеслав Лавренюк?

— Не готовий сказати.

— З чого будете розпочинати свою роботу?

— Переді мною і Світловодським відділом поліції стоїть ряд завдань Головного управління Державної поліції в Кіровоградській області.
Перше — очищення поліції від тих людей, які допускають ганебні факти у своїй діяльності, зловживають алкоголем. До речі, я 13 років не вживаю алкоголь і півроку не палю, тож миттєво помічаю не зовсім тверезих співробітників. За старим місцем служби мені вдалося значно підвищити рівень трудової дисципліни.
Друге — на особовий склад чекає атестація, певні тести на професійну придатність, що надасть можливість визначитися, хто буде працювати в поліції, а хто ні.
Третє — патрулювання вулиць, забезпечення громадського порядку, розкриття злочинів, боротьба з наркоманією. Нам треба повернути довіру населення. Якщо люди звертаються до поліції, треба реагувати негайно. На сьогодні у відділі працює лише 1 оперативно-слідча група, і тільки вдень. Економічні труднощі поки що не дозволяють нам миттєво покращити роботу. На жаль, у перехідний період, до кінця 2016 року, у нас буде та ж форма, ті ж автомобілі, та ж символіка… Але ми будемо робити все від нас залежне, щоб люди почувалися у безпеці.

— Заробітна плата в поліції буде вищою, ніж у міліції?

— Повірте, це питання навіть не обговорювалося. До цього часу ще немає штатного розкладу. Думаю, що економічні труднощі в державі не дозволять значно підняти заробітну плату. Але потрібно стимулювати тих, хто добре спрацював. Треба, щоб була різниця в оплаті праці відповідальних і ефективних співробітників і у тих, хто прийшов в поліцію випадково.

— Дякую Вам за цікаву розмову і бажаю успіху.

"ВК" у PDF