Світловодський район
Надзвичайні події

Роз’яснення щодо стану Кременчуцького водосховища

В порядку реагування на звернення на гарячу лінію ОДА щодо екологічної катастрофи на Кремечуцькому водосховищі, почервоніння води в ньому та масовий мор риби, комісією у складі представників Держекоінспекції, Держсанепідслужби та Держрибохорони 18-19 серпня 2015 року проведено обстеження Кременчуцького та Дніпродзержинського водосховищ в межах адміністративної території Кіровоградської області з вібором проб води для лабораторного дослідження. При обстеженні водосховищ факти почервоніння води та мору риби масового характеру не виявлено.
Відібрані проби води наразі знаходяться в роботі, але за даними відомчої лабораторії СВКГ ОКВП “Дніпро-Кіровоград” від 18 серпня 2015 року показники, які б свідчили про можливе промислове забруднення водосховища (залізо, аміак, марганець) не перевищують встановлених нормативів та знаходяться у межах цифр, притаманних воді водосховища для цієї пори року. Показник кисню, який значно впливає і на “цвітіння” водосховища і на життєдіяльність іхтіофауни, теж в межах нормативу.

Щодо набуття водою водосховища червонуватого кольору, то таке явище є наслідком розмноження одного з видів фітопланктону — бурих водоростей, які починають інтенсивно розможуватись при сукупності декількох факторів: спекотних погодних умов, відсутності вітру та дощів, малою течією або її відсутністю. Внаслідок чого рівень кисню у воді різко знижується, що сприяє не тільки “розквіту” водоростей, але й загибелі риби (замору). Ці ж фактори сприяють і інтенсифікації органічних процесів у водосховищі, через що у воді можуть підвищуватись рівні марганцю, заліза та інших речовин.

Тобто всі ці явища, які викликають занепокоєння у мешканців міста та району, мають природний характер та можна навіть сказати — притаманні нашому водосховищу, а в з’язку з поступовим потеплінням клімату, виникають щорічно. На жаль питання глобального рішення проблеми “цвітіння” водосховища поки що не вирішене, але якість води в ньому залишається під контролем.
Завідувач санітарно-гігієнічним віділом Олександрійського ММРУ ГУ ДСЕС у Кіровоградській області Тетяна Кривошея,
Державний інспектор з ОНПС Кіровоградської області Володимир Петров

"ВК" у PDF