---
Влада / Суспільство

Кіровоградська область серед лідерів у наданні земельних ділянок учасникам АТО

Кіровоградська область серед лідерів у наданні земельних ділянок учасникам АТОПро це під час засідання обласної комісії з питання надання земельних ділянок учасникам АТО повідомила виконуюча обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Марія Соловйова.
За словами посадовця, обласним управлінням Держгеокадастру було надано учасникам АТО дозволів на відведення земельних ділянок для ведення особистого господарства на загальну площу у 4857 га. – Це в середньому по 1,7 га землі на кожного учасника АТО, – відзначила Марія Соловйова.

Решта регіонів у цьому питанні відстають. У Миколаївській та Хмельницькій області учасникам антитерористичної операції надали 3900 га. земель сільськогосподарського призначення, що на 20% менше, ніж у Кіровоградській. У Полтавській області учасникам АТО було надано 2100 га., а в Херсонській області – 588 га.

Посадовець також відзначила, що під час вирішення зазначеного питання виникають певні труднощі. По-перше, фактично відсутній облік військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Як наслідок, у межах області непоодинокі випадки, коли одні військовослужбовці отримують по дві земельні ділянки, у межах населених пунктів під будівництво, та поза ними – для ведення особистого селянського господарства. У той же час, є багато військовослужбовців, які не можуть отримати жодної ділянки.
У зв’язку з цим, Марія Соловйова звернулася з пропозицією відпрацювати відповідний механізм для обліку учасників АТО, як на рівні області, так і на рівні районів, аби мати реальну картину про потребу у землі для зазначеної категорії.

По-друге, існує проблема із поданням відповідних документів із графічними матеріалами, за якими доволі часто не представляється можливим визначити бажані для учасників АТО місця розташування земельних ділянок. Це стосується подання документів на ті землі, що раніше не були визначені для учасників АТО. Наразі, усі відомості про земельні ділянки, що для учасників АТО були визначені раніше, оприлюднені на веб-сайті Головного управління Держгеокадастру.

У зв’язку з цим, Марія Солов’йова відзначила, що усю необхідну допомогу в оформленні документів надають районні управління Держгеокадастру. Проте, є непоодинокі випадки, коли учасники АТО самотужки готують документи, що не завжди вирізняються доброю якістю, графічні матеріали не мають прив’язки до населених пунктів, внаслідок чого спеціалістам Держгеокадастру неможливо визначити місце розташування земельної ділянки, що за чинним законодавством може стати підставою для відмови заявнику.

Значною проблемою є також подання документів на оформлення земельних ділянок, що наразі перебувають в оренді. Відповідно до діючого законодавства, аби не порушити норми Земельного кодексу, орендар має дати відповідну згоду та подати документи про розірвання договору оренди до обласного управління Держгеокадастру. Лише за цієї умови земельна ділянка може бути надана у власність іншій особі.

Про проблеми, пов’язані із отриманням земельних ділянок на окремих територіях області, повідомили присутні на засіданні обласної комісії учасники АТО. Переважно, це випадки невмотивованої відмови в оформленні земельних ділянок, або факти, коли оформлення відповідних документів обласним управлінням Держгеокадастру відбувається із порушенням термінів, визначених чинним законодавством.

Враховуючи вищезазначене, заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук доручила виконуючій обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Марії Соловйовій вивчити кожен з озвучених випадків щодо ненадання, або навмисного затягування в оформленні документів на земельні ділянки, та прозвітувати про проведену роботу протягом тижня.
За результатами обговорення також прийняте спільне рішення провести наступного тижня ще одну нараду із зазначеного питання, вже із урахуванням піднятих учасниками АТО проблемних питань.

ТОП новини

Вісточка на фронт

22 березня 2024, 11:34

"ВК" у PDF