---
Влада / Суспільство

Діти мають виховуватись в сім’ї

Діти мають виховуватись в сім’ї
Заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук провела засідання міжвідомчого "круглого столу", присвячений Всесвітньому Дню дитини, у рамках відзначення в області Дня спільних дій в інтересах дітей. Участь у засіданні взяли представники різних структур та установ, громадських організацій, які за своїми функціональними обов’язками та покликанням опікуються захистом прав дітей.
Обговорення проходило за певними тематичними блоками. Найперше йшлося про розвиток сімейних форм виховання в області, про що узагальнено розповіла начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Наталя Чернявська. Вона повідомила, що в області зареєстровано 3159 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Від початку року, за її словами, посиротіло 334 дитини. І майже стільки ж дітей вдалося охопити сімейними формами виховання: а саме усиновлено 56 дітей, передано під опіку та піклування 187 дітей, створено 3 дитячі будинки сімейного типу та 15 прийомних сімей, до яких влаштовано 74 дитини, повернено на виховання батькам внаслідок поновлення батьківських прав 20 дітей.

Як повідомила далі Наталя Чернявська, загалом сімейними формами виховання в області охоплено 2873 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування – це 90,5% від загальної кількості дітей зазначеної категорії. Загальний відсоток охоплення становить 83%. Цифри, як то кажуть, говорять самі за себе.

А от безпосередньо про навчально-виховний процесс у сім’ях та державних, комунальних структурах говорили його учасники – керівники закладів, дитячий психолог і мама-вихователь. Зокрема директор Кіровоградського обласного будинку дитини нового типу Петро Пастух, розповів про особливості роботи очолюваного ним закладу, який приймає дітей до 3-х років, часто особливих дітей з фізичними або розумовими вадами, займається їх реабілітацією, навіть допомагає молодим мамам навчитися доглядати за такими дітьми. І що показово, за 3 останні роки жодна дитина з цього закладу не була переведена до інтернату. Для організації іще більш якісної роботи, директор обласного будинку дитини просить посприяти у створенні додаткових 15 ліжкомісць для денного перебування – ця ініціатива знайшла підтримку у заступника голови ОДА Віти Атаманчук.

Про єдиний в Україні інтернатний заклад нового типу з умовами утримання та виховання наближеними до сімейних, а це комунальний заклад дитячий будинок "Наш дім", розповіла його керівник Наталія Вінницька.

Про особливості усиновлення та підготовку до цього відповідального кроку, як батьків, так і дітей говорили психолог Наталія Бафталовська, мати-вихователька Галина Рвачова, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сергій Пастернак.

Учасники засідання недарма приділили таку значну увагу саме темі розвитку сімейних форм виховання, бо ж кожен із них дотримується переконання, що саме цього потребують діти – тільки в родині вони зможуть повноцінно рости і розвиватися.

Своїми думками з цього приводу поділилася і заступник голови ОДА Віта Атаманчук. Вона також наголошує, що "діти повинні виховуватись в сім'ї, якщо і говорити про інтернатні заклади, то лише тимчасового перебування, поки не вирішиться питання з родиною". Заступник голови ОДА глибоко переконана, що інтернатні заклади потребують докорінних змін. "Треба відходити від традиційних радянських форм виховання і переймати передовий європейський досвід", - підкреслила вона. Долучатися до цієї роботи мають і місцеві ради, вважає Віта Атаманчук - вихід на якісно новий рівень роботи інтернатів це і в їхніх інтересах, адже на сьогодні фінансування подібних закладів місцевим бюджетам обходиться мінімум у 7 млн. грн.
Учасники "круглого столу" окрему увагу приділили обговоренню соціальних проблем дітей із родин-переселенців та учасників АТО, медичного обслуговування та соціальної адаптації дітей з особливими потребами. Інформацією з цього приводу ділилися представники профільних департаментів ОДА – освіти, охорони здоров'я, соціального захисту населення, а також директор Центру соціальної реабілітації денного перебування дітей-інвалідів Анна Бондарева.

Йшлося також і про роботу із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Насамкінець заступник голови ОДА подякувала усім присутнім керівникам навчально-виховних закладів та організацій, які працюють з дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування, із дітьми із родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, із особливими дітьми за плідну і наполегливу роботу. "Заклади, які ми сьогодні маємо в області, за них не соромно", - наголосила з цього приводу вона.

Окремо Віта Атаманчук відзначила роботу керівника громадської організації "Рейнджери" Ніла Плохова, директора Новгородківського професійно-технічного училища Олега Ветрова, директора обласного центру дитячо-юнацької творчості Ганни Суркової, директора обласного центру туризму Андрія Лисоти.

ТОП новини

Вісточка на фронт

22 березня 2024, 11:34

"ВК" у PDF