---
Влада

Протипожежний захист закладів культури як об’єктів масового перебування людей – одне з пріоритетних завдань

Протипожежний захист закладів культури як об’єктів масового перебування людей – одне з пріоритетних завдань
В облдержадміністрації відбулося засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка, під час якого було розглянуто питання стану протипожежного захисту об’єктів культури, розташованих на території області. Окрім членів ради, в обговоренні питання взяла участь директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Животовська, а також профільні заступники кількох райдержадміністрацій (у режимі он-лайн).
За інформацією заступника начальника управління ДСНС України в області Ігоря Парфьонова, лише за результатами останньої перевірки стану протипожежного захисту закладів культури області виявлено 924 порушення (відсутні системи пожежної сигналізації, не проведено технічне обслуговування вогнегасників та заміри опору ізоляції, не оброблено дерев'яні конструкції протипожежними речовинами та інші).

Основна причина невідповідності нормам безпеки – недостатнє фінансування галузі. Загальна сума коштів, передбачених цього року на виконання протипожежних заходів у закладах культури області, становить 1 мільйон 129 тисяч гривень. Якщо на протипожежний захист кожного об’єкту обласного підпорядкування, а таких 11, у середньому виділялося по 46 тисяч гривень, то на кожен районний заклад – лише по 2 тисячі гривень. А в деяких районах Кіровоградщини не було досягнуто навіть такого показника. У найгіршому стані перебувають заклади культури, що на балансі сільських рад, кошти на протипожежних захист яких часто не виділяються роками.

Актуальність зазначеної проблеми підтвердила і Валентина Животовська, оскільки заклади культури – це об’єкти масового перебування людей, безпека життя яких повинна бути на першому місці. За її словами, питання протипожежної безпеки закладів культури обласного підпорядкування для профільного департаменту є пріоритетним, тому постійно вживаються відповідні заходи, на які цього року вже витрачено близько 600 тисяч гривень. На протипожежну безпеку районних закладів культури від початку року витрачено суму вдвічі меншу – 300 тисяч гривень. І лише у 8 районах області фінансувалися протипожежні заходи в сільських будинках культури. Зважаючи на це, директор профільного департаменту запропонувала керівникам територій враховувати це питання під час формування місцевих бюджетів на наступний рік, а керівникам закладів культури залучати на протипожежну безпеку кошти, зароблені у процесі діяльності (виступи, гастролі, платні послуги).

Вислухавши інформацію представників Бобринецького, Голованівського, Знам'янського, Світловодського, Ульяновського та Новгородківського районів, де найменше коштів виділялося на фінансування протипожежних заходів у сфері культури, Сергій Коваленко наголосив:
- Кожна територія ще отримає ресурс – освітню та медичну субвенцію. Отримавши ці надходження, перегляньте можливість заміщення, щоб із власних коштів підтримати ті сфери, за які ви несете особисту відповідальність – дошкільну освіту і галузь культури.

Під час засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення також було затверджено обласний план заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та власний план роботи на 2016 рік.

"ВК" у PDF