Протипожежний захист закладів культури як об’єктів масового перебування людей – одне з пріоритетних завдань
- 25 листопада 2015, 12:49
В облдержадміністрації відбулося засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка, під час якого було розглянуто питання стану протипожежного захисту об’єктів культури, розташованих на території області. Окрім членів ради, в обговоренні питання взяла участь директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Животовська, а також профільні заступники кількох райдержадміністрацій (у режимі он-лайн).
Основна причина невідповідності нормам безпеки – недостатнє фінансування галузі. Загальна сума коштів, передбачених цього року на виконання протипожежних заходів у закладах культури області, становить 1 мільйон 129 тисяч гривень. Якщо на протипожежний захист кожного об’єкту обласного підпорядкування, а таких 11, у середньому виділялося по 46 тисяч гривень, то на кожен районний заклад – лише по 2 тисячі гривень. А в деяких районах Кіровоградщини не було досягнуто навіть такого показника. У найгіршому стані перебувають заклади культури, що на балансі сільських рад, кошти на протипожежних захист яких часто не виділяються роками.
Актуальність зазначеної проблеми підтвердила і Валентина Животовська, оскільки заклади культури – це об’єкти масового перебування людей, безпека життя яких повинна бути на першому місці. За її словами, питання протипожежної безпеки закладів культури обласного підпорядкування для профільного департаменту є пріоритетним, тому постійно вживаються відповідні заходи, на які цього року вже витрачено близько 600 тисяч гривень. На протипожежну безпеку районних закладів культури від початку року витрачено суму вдвічі меншу – 300 тисяч гривень. І лише у 8 районах області фінансувалися протипожежні заходи в сільських будинках культури. Зважаючи на це, директор профільного департаменту запропонувала керівникам територій враховувати це питання під час формування місцевих бюджетів на наступний рік, а керівникам закладів культури залучати на протипожежну безпеку кошти, зароблені у процесі діяльності (виступи, гастролі, платні послуги).
Вислухавши інформацію представників Бобринецького, Голованівського, Знам'янського, Світловодського, Ульяновського та Новгородківського районів, де найменше коштів виділялося на фінансування протипожежних заходів у сфері культури, Сергій Коваленко наголосив:
- Кожна територія ще отримає ресурс – освітню та медичну субвенцію. Отримавши ці надходження, перегляньте можливість заміщення, щоб із власних коштів підтримати ті сфери, за які ви несете особисту відповідальність – дошкільну освіту і галузь культури.
Під час засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення також було затверджено обласний план заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та власний план роботи на 2016 рік.