---
Влада

Програму соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей реалізовано майже в повному обсязі

Програму соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей реалізовано майже в повному обсязі
На апаратній нараді голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка розглядалося питання соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей.
За інформацією директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександра Догарова, цього року до єдиного державного реєстру пільговиків від області внесено дані 238 осіб, яким встановлено статус членів сім'ї загиблих учасників АТО, а також понад 1600 учасників бойових дій та 52 інваліди війни, які набули цього статусу в АТО. Усі вони мають відповідні посвідчення і користуються пільгами.

Також Олександр Догаров повідомив, що Програма соціального захисту учасників АТО та членів їх членів сімей цього року була дієвою і реалізована майже в повному обсязі. Зокрема, у рамках програми 289 сімей загиблих учасників АТО, а також поранені військовослужбовці отримали матеріальну допомогу з обласного бюджету на загальну суму – 1 мільйон 730 тисяч гривень. Окрім обласної, відповідні програми діяли і в районах та містах області. Так, за рахунок коштів з місцевих бюджетів більше 1 мільйона гривень використано на допомогу учасникам АТО та членам їх сімей.

Директор профільного департаменту коротко проаналізував заходи, що здійснювалися за окремими напрямами зазначеної програми. Зокрема, цього року було запроваджено новий вид послуг – сімейний відпочинок. На це виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень коштів, які повністю освоєно протягом літнього періоду: 274 сім'ї учасників АТО побували на відпочинку. Також було оздоровлено 987 дітей військовослужбовців.

Щодо забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО та безпосередньо учасників АТО – інвалідів І і ІІ груп, які потребують поліпшення житлових умов, Олександр Догаров повідомив, що за рахунок коштів державного бюджету, а це 5 мільйонів 200 тисяч гривень, для 9 таких сімей вже придбали житло, ще 2 квартири буде придбано цього тижня і 2 – у грудні. Наступного року програма забезпечення житлом також діятиме.
На санаторно-курортне лікування учасників АТО з державного бюджету до області надійшло 210 путівок у 10 санаторіїв держави, 148 з них уже реалізовано. Є резерв для учасників АТО, які побажають оздоровитися в санаторіях протягом листопада-грудня. До того ж, 19 учасників АТО виявили бажання підлікуватися в Знам'янській обласній бальнеологічній лікарні за кошти обласного бюджету. Послуги з психологічної реабілітації учасникам АТО надаються в 4 санаторіях, в область надійшло 179 таких путівок, проте скористатися ними поки що виявили бажання лише 19 осіб.

За словами Олександра Догарова, понад 40 мільйонів гривень надійшло в область на відшкодування заробітних плат мобілізованим працівникам підприємств та організацій. Ці кошти виплачені 553 місцевим підприємствам.

На професійну адаптацію учасників АТО в область надійшло 966 тисяч гривень. Сьогодні 54 особи направлено на навчання водінню транспортних засобів категорій В та С до 7 навчальних закладів області, заплановано навчати на водіїв ще 120 учасників АТО.

Директор профільного департаменту також наголосив, що вже направлено бюджетні запити на фінансування зазначеної програми у 2016 році, подано відповідні розрахунки до фінансових структур. Керівників територій посадовець принагідно закликав передбачити у місцевих бюджетах кошти на фінансування соціального захисту учасників АТО та їх сімей наступного року.

"ВК" у PDF