В області вишукують можливості забезпечення земельними ділянками учасників АТО
- 14 листопада 2015, 09:52
Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук провела десяте засідання комісії з питань забезпечення реалізації учасниками антитерористичної операції конституційних прав на отримання земельних ділянок. Члени комісії розглянули одне питання – про стан надання земельних ділянок учасникам АТО на території Кіровоградської області.
– Ми маємо публічно сказати, скільки в області є вільної землі і скільки військовослужбовців, які мають право отримати земельні ділянки, - наголосила Віта Атаманчук. – Рішення має бути таке: кожен учасник АТО, незважаючи на місце проживання, отримає земельну ділянку.
За словами виконуючої обов'язки начальника головного управління Держгеокадастру в області Марії Соловйової, на сьогодні учасникам АТО та членам їх сімей надано 2727 наказів про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, майже всі – для ведення особистого селянського господарства. Дозволи надано на загальну площу 4750 гектар. З цієї кількості дозволів уже затверджено 1025 проектів землеустрою на загальну площу 1745 гектарів. Також головним управлінням Держгеокадастру в області укладено та оприлюднено перелік зарезервованих земельних масивів, що можуть бути використані для наступного виділення учасникам АТО.
Для вирішення проблеми відсутності вільних земель у місті Кіровограді, що унеможливлює виділення ділянок військовим під забудову, головне управління Держгеокадастру в області пропонує виділити учасникам АТО як альтернативу земельні ділянки для ведення садівництва на територіях приміської зони у межах садових товариств: "Зірка", "Приозерний", "ДБК", "Геолог" та "Медик". У перспективі розвитку обласного центру ці ділянки можуть бути включені до території міста. За словами Марії Соловйової, таким чином, можна буде вирішити проблему забезпечення земельними ділянками ще 349 учасників АТО та членів їх сімей. Для того, щоб обґрунтувати алгоритм зміни цільового призначення цих ділянок під будівництво, на наступне засідання комісії буде запрошено фахівців у сфері архітектури.
У режимі он-лайн керівники територій області озвучили проблеми, які виникають при виділенні та оформленні земельних ділянок для учасників АТО у районах. Серед основних – затягнута у часі процедура розробки земельної документації підрозділами Держгеокадастру, часто – через дефіцит кадрів, а також брак вільних земель у деяких районах і конфлікти через відмову заявників від отримання ділянок на території інших сільських рад.