---
Влада / Суспільство

У пошуках консенсусу: в облдержадміністрації обговорили пропозиції ГО "Союз Чорнобиль України" до обласної програми соціального захисту чорнобильців

У пошуках консенсусу: в облдержадміністрації обговорили пропозиції ГО "Союз Чорнобиль України" до обласної програми соціального захисту чорнобильців
Відбулось засідання робочої групи з питань моніторингу питань, що порушуються громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, провела яке заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук.
Приводом для зібрання робочої групи слугував лист, надісланий на ім'я голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка від голови Кіровоградської обласної громадської організації "Союз Чорнобиль України" Олександра Неділька щодо розробки обласної програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. В листі, зокрема йдеться: "Просимо вас невідкладно розробити "Програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на період 2015 – 2020 років, та Програму заходів з нагоди 30-их роковин аварії на Чорнобильській АЕС", щоб до 25 жовтня 2015 року Кіровоградська обласна рада їх затвердила й передбачила щорічно кошти на їх виконання та щоб відновити історичну справедливість стосовно Подвигу Героїв-ліквідаторів хоча б до 30-х роковин Чорнобильської трагедії". А далі перелічено низку пропозицій від обласної організації "Союз Чорнобиль України", що мають бути враховані в обласній програмі.

Варто зазначити, що сам Олександр Неділько на засідання групи не прийшов.

Однак надіслані ним пропозиції розглядалися досить широким представництвом як від облдержадміністрації, так і від інших чорнобильських організацій.

Пояснення по кожному пункту з представлених пропозицій надав під час засідання групи заступник директора департаменту соціального захисту населення Віталій Юхименко. Він пояснив, що такі статті видатків, як придбання житла та автотранспорту, оплата високовартісного лікування для ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які громадська організація запропонувала включити до обласної програми, закладаються в державному бюджеті, обласний бюджет профінансувати їх не в змозі, адже це мільйонні суми. Натомість ті видатки, які Міністерство фінансів України визначає як такі, що мають бути передбачені в обласному бюджеті для соціального захисту чорнобильців, обласна влада знаходить можливість збільшувати на місцевому рівні. Зокрема це стосується лікування та надання послуг із зубопротезування для чорнобильців: план Мінфіну – 560 тис. грн., з обласного ж бюджету на ці цілі було виділено 1,010 млн. грн.

Що стосується обласного плану заходів до 30-их роковин Чорнобильської катастрофи, то Віталій Юхименко пояснив - його розроблятимуть і затверджуватимуть після прийняття відповідної постанови Верховної Ради України, що слугуватиме керуванням до дій на місцях.
В процесі обговорення з'явилася пропозиція до плану заходів, яка скоріш за все знайде свою реалізацію на рівні міської влади, стосується вона карбування імен усіх померлих чорнобильців, починаючи від 1986 року. Як повідомив заступник міського голови Кіровограда Сергій Колодяжний, в планах на наступний рік передбачається реконструкція пам’ятного знаку Жертвам Чорнобиля, і дана пропозиція буде врахована під час створення ескізів та проектів, які затверджуватимуться разом із громадськими організаціями.

"ВК" у PDF