---
Влада / Суспільство

Сергій Коваленко: Оптимізація освітньої мережі – це не самоціль

Сергій Коваленко: Оптимізація освітньої мережі – це не самоціль
11 листопада в облкомплексі гімназія-інтернат-школа мистецтв проходить колегія департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Ключове питання, що винесено на розгляд – оптимізація навчальних закладів області у процесі децентралізації.
Про стан справ у даному напрямку інформувала заступник директора департаменту Алла Олійник. Провідні тези її виступу полягають в тому, що Кіровоградщина має високий показник малокомплектних шкіл – 43,6%, звідси постає завдання формування опорних шкіл, які в свою чергу стають основою освітніх округів. Алла Олійник не приховувала той факт, що освітні округи в області створені здебільшого на папері. Але є території, де ця робота проводяться найкраще – це Петрівський і Олександрійський райони. В умовах децентралізації змінюється підхід і до фінансування освітніх закладів, коли гроші виділятимуться не на школу, а на кожного учня. "Гроші ходять за дитиною – це фінансовий принцип, за яким працюватимемо з 2016 року", - зазначила Алла Олійник.

Вона також зауважила, що при створенні адміністративно-територіальних центрів необхідно враховувати, що навчальні заклади І-ІІІ ступенів повинні бути з наповнюваністю не менше 250 учнів, а дошкільні – не менше 100 осіб.

- Оптимізація освітньої мережі – це не самоціль. Справжня ціль – забезпечити однаковий доступ до якісної середньої освіти усім жителям області, як в маленькому селі, так і в місті, - наголошує заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

- Чи всі діти в області мають однакові умови для стартових можливостей у навчанні?! Відповідь очевидна – ні. Тому що Кіровоградщина лідирує за кількістю малокомплектних шкіл. Лише, наприклад, у Вільшанському районі 80% таких шкіл. Який бюджет зможе витримати таке навантаження?! Тож оптимізація в даному випадку – оптимальне використання коштів, які є, - продовжив він далі свою думку.

Прокоментував заступник голови ОДА і новий постулат роботи освітньої галузі: "фінансування на одну дитину, а не на заклад": "Добре, якщо за таких умов місцева влада зможе підтримувати фінансово навчальні заклади. А якщо ні?! Тоді вже зараз треба ставити питання про будівництво доріг, придбання шкільних автобусів і створення гуртожитків при опорних школах", - наполягає заступник голови ОДА.

Окрім цього Сергій Коваленко говорив про місце професійно-технічної освіти у загальній системі освіти області, і про завдання які постають в цій галузі, а це також об'єднання і укрупнення ПТНЗ.

Іще одне завдання, яке ставив заступник голови ОДА перед керівниками районних відділів освіти – виведення готівкового обігу коштів із закладів освіти, зокрема йшлося про благодійні фонди та кошти на харчування.

Серед інших питань, які розглядатиме колегія департаменту освіти і науки ОДА: підсумки реформування шкіл-інтернатів обласного підпорядкування та стан соціального захисту вихованців інтернат них закладів; стан реалізації обласної цільової програми на 2011-2015 роки "Шкільна парта"; стан дотримання Законів України "Про державну службу" та "про засади запобігання та протидії корупції" у департаменті освіти і науки ОДА.

ТОП новини

Вісточка на фронт

22 березня 2024, 11:34

"ВК" у PDF