Онуфріївський район
Влада

Делегація з Онуфріївщини вивчала досвід Піщанської об’єднаної територіальної громади Полтавської області

Делегація з Онуфріївщини вивчала досвід Піщанської об’єднаної територіальної громади Полтавської області
Процес об’єднання територіальних громад, проведення організаційної та інформаційно-просвітницької роботи є одним із пріоритетних напрямків діяльності районної влади.
Саме з цією метою 28 лютого 2017 року, за ініціативи голови районної державної адміністрації Самородченка С. М., делегація від Онуфріївського району у складі керівництва району, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, Камбурліївського сільського голови Крутька С. В., Василівського сільського голови Пироженка В.в., голови ради районної організації ветеранів України Семенової Л.В. та представників Павлиської селищної ради відвідала Піщанську об’єднану територіальну громаду Кременчуцького району Полтавської області.

Піщанська об’єднана громада Кременчуцького району – одна з перших об’єднаних територіальних громад в Полтавській області. До її складу входять 7 населених пунктів: Піщане, Кривуші, Ковалівка Піщанської сільської ради, Гориславці, Коржівка, Миловидівка, Олефірівка Гориславської сільської ради у яких проживає близько 8,5 тис. чол. та площею території 7802,8 га. У Піщаному діє селищна рада, на чолі з головою об’єднаної територіальної громади, а у всіх інших населених пунктах є свій староста, а також діловод, які сприяють жителям села у підготовці документів, що подаються до селищної ради, допомагають в оформленні та отриманні адміністративних і соціальних послуг.

В селищній раді працюють 8 відділів, які по лінії виконавчої влади координують свої дії не із структурними підрозділами райдержадміністрації, а з відповідними департаментами облдержадміністрації. У об’єднаній громаді працює центр надання адміністративних послуг. Більшість населення Піщанської ОТГ займається сільським господарством. Після об’єднання було повністю збережено мережу освітніх закладів та закладів культури, створена служба із забезпечення благоустрою.

Голова Піщанської об’єднаної територіальної громади Красницький О.П., його заступник, фахівці структурних підрозділів охоче ділились досвідом проведення адміністративно-територіальної реформи, яку вони почали запроваджувати з 2015 року. Для делегації з Онуфріївського району була проведена відео - презентація «круглого столу»: «Проблеми та досягнення децентралізації на прикладі Піщанської об’єднаної територіальної громади».

На думку очільника громади головним є небайдужість і невпинне бажання працювати задля покращення добробуту своїх людей, своєї громади та своєї країни, бо лише спільними зусиллями можна досягти високих результатів.

Робоча поїздка у Піщанську ОТГ з вивчення досвіду реформи децентралізації влади та об’єднання територіальних громад, дала змогу онуфріївським посадовцям у живому спілкуванні отримати відповіді на питання, що їх цікавили, поділитись один з одним власними здобутками та обговорити проблемні питання, що виникають у процесі роботи.

Сергій Миколайович Самородченко подякував Красницькому О.П. та його професійній команді за можливість конструктивного, кваліфікованого спілкування та отримання корисного досвіду в проведенні цієї роботи.

Довідково.

Тема об’єднання територіальних громад нині на слуху чи не в кожного українця. Що значить таке об’єднання роздумують і в нашому районі. Проведення реформи з децентралізації влади передбачає передачу повноважень на місця, тобто органам місцевого самоврядування. Разом із повноваженнями вони отримають і необхідні кадрові, фінансові та інфраструктурні ресурси.

Які ж саме повноваження отримають об’єднані громади:

Власні: планування розвитку громади та формування бюджету; розвиток економіки, підприємництва, залучення інвестицій; управління земельними ресурсами, надання дозволів на будівництво; утримання та будівництво доріг, благоустрій території; організація пасажирських перевезень на території громади;

Делеговані: соціальна допомога через терцентри (в громадах); адміністративні послуги через центри їх надання (в громадах); управління школами й дитсадками; первинна медична допомога; управління та організація роботи закладів культури та спорту.

Слід наголосити, що об’єднані громади отримають весь спектр повноважень, що їх сьогодні мають міста обласного значення.

Крім того, в об’єднаних громадах мешканці мають бути забезпечені послугами, що надаються органами державної влади: виплата пенсій, субсидій, пільг і допомог; контроль санітарного стану; казначейське обслуговування; реєстрація актів цивільного стану тощо.

Зауважимо, що на виконання вище перелічених повноважень передбачається відповідний фінансовий ресурс. Розглянемо детальніше перелік податкових та неподаткових надходжень: 60% податку на доходи фізичних осіб; 25% екологічного податку; 5 % акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів; 100% єдиного податку, в тому числі єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка виробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків;100% податку на прибуток підприємств; 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт); плата за надання адміністративних послуг (зараз 0); надходження від орендної плати за користування майном комунальної власності тощо.

Варто додати, що об’єднані громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом (зараз їх мають тільки області, райони і міста обласного значення).

Щодо керівництва об’єднаними громадами, то його здійснюватиме обраний шляхом виборів голова. Особливістю реформи також є наявність старост у селах та селищах об’єднаної громади, які входитимуть до складу виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади.

"ВК" у PDF