Чи готові районні відділи Держгеокадастру виділяти земельні ділянки учасникам АТО?
- 13 жовтня 2015, 15:34
У рамках проекту “Таємний покупець” обласним контактним центром проведено опитування сільських рад та районних відділів Держгеокадастру в області з питань виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО.
У даних про вільні земельні ділянки, розміщених на сайтах райдержадміністрацій та головного управління Держгеокадастру в області, у серпні цього року було виявлено застарілість та суттєві розбіжності. Головам райдержадміністрацій доручено до 4 вересня оновити інформацію про вільні земельні ділянки на офіційних веб-сайтах. Зважаючи на це, контактним центром 8 вересня проведено повторний збір інформації та виявлено, що дані на офіційних веб-сайтах не оновили Бобринецька, Вільшанська, Добровеличківська, Новоархангельська, Олександрійська, Онуфріївська та Ульяновська районні державні адміністрації. Жодної інформації про наявність вільних земельних ділянок не знайдено на сайтах Знам’янської, Компаніївської та Петрівської райдержадміністрацій.
Як повідомив Олександр Можний, опитування в рамках проекту проводилось у два етапи. На першому оператори телефонували до сільських рад й аналізували готовність виділяти земельні ділянки учасникам АТО з міста Кіровограда. За результатами проведеного опитування, 17 сільських рад із 29 відмовили у наданні земельної ділянки з різних причин, проте в більшості зазначали, що наявна земля зарезервована для місцевих учасників АТО.
На другому етапі контрольне опитування проводилось по районних відділах Держгеокадастру. Участь в опитуванні взяв демобілізований учасник АТО, який підшукував собі земельну ділянку. Всього опитано 21 установу. Опитування районних відділів Держгеокадастру проводилось за наступною легендою: «Доброго дня. Я учасник АТО з міста Кіровограда, хочу дізнатись чи можу я отримати земельну ділянку у вашому районі. Які документи необхідно надати та чи є вільні ділянки?». З позитивного боку слід відмітити відповідь спеціаліста Онуфріївського районного відділу. Це єдиний районний відділ, де запропонували та пояснили два варіанти отримання земельної ділянки: через звернення до обраної сільської ради або через районний центр надання адміністративних послуг та назвали перелік необхідних документів. Задовільною була і відповідь фахівця відділу Держгеокадастру Устинівського району.
Найгірше відповідали в районних відділах Долинського, Олександрійського, Кіровоградського та Маловисківського районів, що свідчить про неготовність у цих районах виділяти земельні ділянки учасникам АТО з міста Кіровограда.
– Ми маємо одне спільне завдання – забезпечити кожного учасника антитерористичної операції земельною ділянкою. Таке рішення прийнято на державному і на обласному рівні, – наголосив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. – Я хочу завірити учасників антитерористичної операції і зазначити працівникам земельних відділів, що ця робота на Кіровоградщині буде виконана.