Підтримка експортного потенціалу промисловості – одне з основних завдань на 2016 рік
- 4 липня 2016, 09:26
Сьогодні відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради за співголовування заступника голови облдержадміністрації Андрія Коломійцева, голови Федерації профспілок області Максима Баланенка та голови обласного об’єднання організацій роботодавців Павла Штутмана.
– Як бачимо, кожна зі сторін, що підписали територіальну угоду, взяла на себе певні зобов’язання. При цьому, мета була поставлена спільна — забезпечення економічного зростання області, продуктивної зайнятості та гідної оплати праці людей, – наголосив Андрій Коломійцев.
Щодо питання надання житлових субсидій, яке також розглядали на засіданні, заступник голови облдержадміністрації повідомив, що в опалювальний період 2015 - 2016 років субсидії на житлово-комунальні послуги отримували близько 150 тисяч сімей області, що становить 35% від усіх домогосподарств і в 3 рази більше, ніж в опалювальний період 2014-2015 років (52 тис. сімей). Для надання субсидії на 2016 рік передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 913,3 мільйона гривень, що в 3 рази більше, ніж у минулому році. Андрій Коломійцев також підкреслив, що робота з призначення житлових субсидій в області триває.
Одним із основних завдань на 2016 рік, яке зазначене в тристоронній Угоді, за словами заступника голови облдержадміністрації, є підтримка експортного потенціалу промисловості області та створення мотиваційно-заохочувального інвестиційного клімату. Це питання також розглядалося на засіданні. Детальну інформацію надала заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Світлана Соломаха.
За її словами, в області діє програма, якою передбачено здійснення низки презентаційних, інвестиційних та виставкових заходів, спрямованих на формування позитивного іміджу Кіровоградщини та розгортання міжнародного і міжрегіонального співробітництва. У рамках програми здійснюється інформаційна підтримка місцевих товаровиробників області. Зокрема, суб'єктам господарювання області доводиться інформація щодо тематики та можливої участі в обласних, національних та міжнародних виставках, форумах, проведення іноземними компаніями тендерів на закупівлю товарів чи послуг, постійно оновлюються комерційні пропозиції підприємств та організацій області. Також проводяться організаційні заходи щодо сприяння суб’єктам господарювання у виході на нові ринки збуту та надаються консультації щодо оформлення ліцензій на експорт чи імпорт товарів.
Світлана Соломаха наголосила, що суб’єктів господарювання залучають до участі у виставково-ярмаркових заходах. Для цього в області створений і функціонує організаційний комітет з питань виставкової діяльності. Так, у вересні минулого року за сприяння облдержадміністрації в Кіровограді було проведено Міжнародну спеціалізовану виставку "Вода. Тепло. Будинок", під час якої були представлені кращі європейські практики, інноваційні підходи, сучасні технології та моделі управління в системі житлово-комунального господарства. У роботі виставки взяли участь представники майже 350 профільних підприємств, з яких 24 суб’єкти господарювання області. А в жовтні проведено Національну агропромислову виставку "АГРОЕКСПО-2015", до участі в якій залучено майже 100 підприємств та організацій області, що займали виставкову площу 2783 квадратних метри. На даний час здійснюється підготовка до проведення цьогорічної виставки "АГРОЕКСПО" і вже у статусі міжнародної.
Посадовець також поінформувала, що в області основними групами експорту товарів є жири та олії тваринного або рослинного походження, готові харчові продукти, продукти рослинного походження, частка яких в загальному обсязі експорту складає більше 70%. Основними ж групами імпорту товарів є машини, обладнання та механізми, а також засоби наземного транспорту, частка яких в загальному обсязі імпорту складає майже 50%. У географічній структурі товарообороту області за останні роки значно зросла частка країн Азії, яка у 2015 році склала 35,5%. У той же час, частка країн ЄС – 22,1%, СНД – 26,2%.
За словами Світлани Соломахи, важливим напрямом є реалізація в області програм та проектів, які фінансуються за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій та міжнародної технічної допомоги. Протягом 2015 року у регіональний розвиток залучено більше 170 мільйонів гривень коштів міжнародних фінансових організацій та 3 мільйони гривень міжнародної технічної допомоги, у тому числі з обласного бюджету 1,1 мільйона гривень. На даний час у рамках укладених угод в області успішно впроваджуються низка проектів міжнародної технічної допомоги, а також міжнародних фінансових організацій. Це такі проекти, як "Розвиток міської інфраструктури – 2", "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ", "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури", "Побудуємо майбутнє разом!" та інші. У 2016 році - сума отриманих таких коштів складе понад 100 мільйонів гривень.