Більше 50 підприємств області виплачує своїм працівникам мінімальну заробітну плату
- 4 березня 2016, 12:42
Найперше Олександр Догаров говорив про заборгованість із виплати заробітної плати, яка продовжує зростати. Так, за його словами заборгованість у 2015 році зросла на 1,3 млн., а лише за січень 2016 року – на 4 млн. грн., і наразі загальна сума боргу становить більше 36 млн. грн.
У цьому контексті говорив посадовець і про роботу, якої вимагає ситуація від органів соцзахисту, виконувати її мають профільні комісії на місцях із залученням роботодавців-членів тристоронньої соціальної ради.
Завдання з активізації діяльності стоїть і перед робочими групами з легалізації заробітних плат. Його Олександр Догаров окреслив, аналізуючи виконання обласної програми зайнятості за 2015 рік. Він зазначив, що завдання програми за минулий рік вдалося виконати на 120%, більше 10 тис. осіб були працевлаштовані на нові робочі місця, але показники зареєстрованих безробітних, за його словами, в десятки разів перевищують створення робочих місць. Змінити ситуацію можуть легалізація заробітних плат і робочих місць, а важелі впливу щодо цього повертаються до відповідних робочих груп при райдержадміністраціях, адже з 2016 року знімається тимчасова заборона на перевірки на предмет дотримання трудового законодавства на підприємствах.
В сфері зайнятості населення є іще один показник який суттєво впливає на рейтингові місця всієї області – це виплата заробітних плат на рівні мінімальної. Як повідомив Олександр Догаров, у 2015 році цей показник становив 0,4%, наразі, на перший погляд, він хоч і зріс не суттєво, до 0,6% але його негативний вплив на загальнообласний показник значний. У минулому році в області було 38 підприємств і установ, які виплачували своїм робітникам зарплату на рівні мінімальної, зараз їх уже 53, це здебільшого бюджетні установи, і найбільше їх у Кіровограді – 48. "Змінити ситуацію дуже просто, - наголошує Олександр Догаров, – необхідно працівникам І-го розряду тарифної сітки виплачувати принаймні раз у квартал премію".
Значну увагу Олександр Догаров приділив завданням з дитячого оздоровлення. Похвалив він 3 райдержадміністрації, які передбачили значні суми на дитяче оздоровлення цього року – це Голованівська – 186 тис. грн., Кіровоградська – 199 тис. грн. і Маловисківська 200 тис. грн. А от Бобринецька, Добровеличківська, Долинська взагалі не передбачили в місцевих бюджетах кошти на ці цілі, мізерні суми заклали Знам'янська райдержадміністрація – 10 тис. грн. і місто Світлововдськ – 20 тис. грн. При цьому Олександр Догаров наголосив, що першочергово за бюджетні кошти мають оздоровлюватися діти учасників АТО, загиблих військовослужбовців, а вже потім відмінники і обдаровані, не варто забувати і про дітей із родин переселенців.
Ще одне важливе питання, яке детально проаналізував директор департаменту соціального захисту населення ОДА стосувалось призначення житлової субсидії. Він відзначив добре налагоджену роботу в області в цьому напрямку загалом, адже за планом профільного міністерства в області житлову субсидію необхідно було призначити не менше 103 тис. сім'ям, наразі ж субсидією охоплено 150 тис. сімей. Ще 37 тис. сімей користуються субсидією на тверде паливо. Робота з опрацювання прийнятих заяв від громадян на призначення субсидії продовжується, нарікань на недостатнє технічне забезпечення бути не повинно, проблему з нестачею комп’ютерів практично закрито - наголосив Олександр Догаров, натомість підкреслив, що більш ретельного відпрацювання потребує новий програмний комплекс разом з повним переходом на нього.
Серед важливих питань, яке порушувалось під час колегії і яке також детально прокоментував Олександр Догаров – соціальний захист учасників АТО. Присутніх представників органів соціального захисту він зорієнтовував не чекати поки учасники АТО звертатимуться за допомогою, адже багато хто із них не знає про свої права і якими пільгами вони можуть користуватися. Олександр Догаров підкреслив, що всі програми соціального захисту учасників АТО та членів їх родин продовжуватимуть діяти і в поточному році – а це такі напрямки як забезпечення житлом, санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація тощо. Окремого коментаря потребує реалізація програми соціально-професійної адаптації демобілізованих. Держава збільшує фінансування цього напрямку: у 2015 році – область отримала більше 600 тис. грн., а цього року – 956 тис. грн. Але директор департаменту соціального захисту населення наголосив, що не варто зводити професійну адаптацію військових лише до проходження водійських курсів, адже це досить поширена практика в районах.
Продовжило засідання колегії обговорення порушених Олександром Догаровим проблем, представники районів мали змогу пояснити ситуацію, що склалася на місцях особисто.