Світловодськ майже на сто відсотків готовий до зими
- 2 вересня 2015, 17:09
Першим розглянули питання щодо протипожежного захисту шкіл та дитячих садочків. За даними управління освіти, готовність навчальних, дошкільних та позашкільних закладів – 100%. Акт готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2015-2016 р.р. отримано. Втім, з метою запобігання нещасних випадків, випадків загоряння електропроводки управлінню освіти доручили якнайшвидше провести вимірювання опору ізоляції електропроводки в усіх закладах та вжити заходів у разі виявлення невідповідностей.
Про готовність міста до зими доповідав начальник УЖКГ Віктор Самоляк (на фото). Він повідомив: станом на 27 серпня заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період здійснюються згідно затверджених графіків і вже виконані на 87% (за даними комунальних підприємств). Комплексна підготовка житла з отриманням паспортів готовності розпочнеться з 1 вересня. Загалом, підготовку житлового фонду виконано на 95%. Заклади, підпорядковані управлінню культури та ЦРЛ готові на 100%. Поточний ремонт доріг міста виконано 4,18 тис.м2, капітальний ремонт зроблено на 1,2 тис.м2 ділянки автодороги на греблі Кременчуцької ГЕС. На 80% готові 7 котелень СП ТОВ «Світловодськпобут».
Далі по черзі заслухали керівників усіх комунальних підприємств, в тому числі представників ОСББ, ЖБК, які інформували з приводу ремонту покрівель, утеплення вікон, повірки теплових лічильників тощо. Принагідно, перший заступник міського голови Сергій Філоненко повідомив присутнім, що зараз діє державна програма, завдяки якій компенсується 40% вартості придбання лічильників саме для ОСББ. Тому, якщо є потреба, можна скористатися таким шансом, і придбати нові лічильники.
Обговорюючи питання готовності до зими, деякі керівники комунальних підприємств наголошували, якби споживачі у повному обсязі платили за спожиті послуги, можна було б виконати більший обсяг робіт, але проблема із заборгованістю не зникає. Наприклад, Олександр Письменний, керівник «Житлосвіт-2012» наголосив, що населення заборгувало за кварплату майже півмільйона гривень, подібна ситуація й на інших підприємствах.
Олександр Денисенко – головний інженер КП «ККП» прозвітував техніка готова на 75 %. Взимку на дороги можуть виводити 5 одиниць техніки: 2 піскорозкидувача, трактор, екскаватор та грейдер, який зараз ремонтується. У вересні планують закупити 60 тон солі для посипки доріг.
Як повідомив Сергій Брайко, начальник Світловодського РЕМ (на фото вгорі), всі роботи на підприємстві виконуються згідно з графіком. Звісно, усіх цікавило питання, чи очікувати світловодцям віяльних відключень, як було торік. Енергетик відповів: «Ми невід’ємна частина енергосистеми України. Тому, яке буде прийнято рішення по всій Україні, так буде і у Світловодську. На сьогоднішній день дефіцит потужності по енергосистемі України складає чотири Кіровоградських області. На даний час 20 енергоблоків теплових електростанцій виведені в ремонт або не працюють через відсутність вугілля. Крім того, стоїть 2 блока атомних станцій, які також не будуть запущені, бо виводяться на ремонт на рік, а то й більше. Вже є план графіку аварійних відключень електроенергії по вулицях, аби зменшити навантаження в енергосистемі».
Коли почнуть відключати світло, Сергій Брайко не зміг відповісти, але наголосив, що вже в серпні була критична ситуація. Зараз дефіцит енергії трохи зменшився, але що буде взимку, сказати важко. Дуже велика ймовірність того, що будуть вимкнення, тож, якщо у когось є якісь резерви необхідно готуватися заздалегідь, попередив начальник РЕМ.
Руслан Реут – головний інженер СП ТОВ «Світловодськпобут» повідомив, що з наступного тижня планують закачувати теплоносії в мережі від малих котелень, а потім будуть проведені гідравлічні випробування. Після того, як ліквідують два крупних порива по вул. Леніна, 61 та Конька, 18, випробовуватимуть й тепломережі від великих котелень. Про дату проведення випробувань будуть інформувати усі обслуговуючі підприємства.
Газове та водоканалізаційне господарства також прозвітували про повну готовність до зими. В свою чергу, Сергій Філоненко наголосив, якщо служби проводять ремонтні роботи на мережах, то відразу повинні подбати й про ремонт та асфальтування доріг.
Насамкінець до керівників житлових організацій звернувся Руслан Соловей, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Він наголосив, що усі провели величезну роботу з розчистки підвалів та підготовки їх під укриття. З 2444 підвалів у 85 люди можуть укритися в разі потреби, але робота в цьому напрямку призупинилася, тож її треба відновити. Крім того, на жодному підвалі не вказано, де зберігаються ключі, відсутні номери телефонів відповідальних осіб, тож таку інформацію потрібно розмістити.