Світловодський район
Влада

Міська рада знайшла консенсус з багатьох питань, але «ключові» фігури не затвердила

Міська рада знайшла консенсус з багатьох питань, але «ключові» фігури не затвердила
Третя сесія міської ради сьомого скликання відбулася 10 грудня в сесійній залі адмінбудинку за участі 33-х депутатів та міського голови.
Насамперед Валентин Козярчук надав слово голові міської виборчої комісії Василю Кореняку, який оголосив рішення комісії про зняття з реєстрації депутата міської ради Костянтина Каспрова в зв’язку з обранням його депутатом обласної ради, та про реєстрацію депутата міської ради Валентина Кривенка від політичної партії "Опозиційний блок".

Далі міський голова під бурхливі оплески присутніх вручив посвідчення депутатам міської ради і оголосив повідомлення про створення депутатської фракції політичної партії "Опозиціонний блок" у кількості п’яти депутатів. Голова фракції – Марк Сіромаха.

Затвердили порядок денний з уточненнями. Регламент роботи ради вирішили розглянути другим після депутатських запитів.

Цілу низку запитів подав Юрій Сап’янов: про гараж на вулиці Енгельса з небезпечними речовинами, що несуть загрозу громаді міста; про дії ГО "Надія", що носять ознаки шахрайства (з точки зору депутата) і приведення діяльності ринку у відповідність до Статуту; про порушення режиму роботи бару за адресою: вул.Калініна,18.

Запит Оксани Гуцаленко стосувався створення притулку для бродячих собак. Ініціатори громадського обговорення цієї проблеми, на якому були присутні 8 депутатів міської ради, 1 грудня оглянули приміщення бази Комбінату комунальних послуг на вулиці Комсомольській, частину якої можна було б використати під притулок, вважає депутат.

Тетяна Веремієнко подала запит про знесення аварійного дерева, що несе загрозу життю та здоров’ю мешканців будинку № 62 по вулиці Приморській.

Сергій Філоненко звернувся з запитом про створення реєстру пам’ятників, що розміщені на території міста. Другий його запит стосувався необхідності транспортного забезпечення мешканців вулиць Щорса, Підлісної та інших, де мешкають понад 2 тисячі людей, а до автобусної зупинки – майже кілометр.

Всі депутатські запити були підтримані і направлені на виконання виконавчій гілці влади.

Далі депутати заслухали інформацію Ярослава Чаричанського – голови постійної депутатської комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності і затвердили Регламент Світловодської міської ради.

Звіт про виконання міського бюджету за 9 місяців 2015 року також затвердили. Зміни до бюджету внесли. За пропозицією депутата Філоненка передбачену проектом рішення суму у 200 тис. грн. до ОКВП "Дніпро-Кіровоград" не направили, а віддали Управлінню освіти. Повний текст рішень з фінансових питань читайте на сайті міської ради.

Після цього депутати ухвалили рішення щодо надання пільг щодо плати за землю на 2016 рік; внесли зміни до рішень міської ради щодо конкурсних комісій із землеустрою та суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель; затвердили програму благоустрою міста на 2016-2017 роки.

Бурхливу дискусію викликало питання прийняття до комунальної власності закладів культури селища Власівки. Депутати Андрій Маліцький (він же голова профільної комісії) та Андрій Москаленко запропонували відправити питання на доопрацювання через невизначеність долі Дитячого сектору, який наразі займає окреме приміщення. Ніякі аргументи на користь негайного прийняття рішення від начальника відділу культури Надії Клокар та Людмили Давиденко, першого заступника Олександрійського міського голови, запрошену на сесію, на депутатів не вплинули. Створено комісію, яка до 20 грудня повинна всебічно вивчити це питання і доповісти на позачерговій сесії міської ради.
З 22-х питань врегулювання архітектурно-земельних відносин, 6 відправлено на доопрацювання через відсутність зонування землі у місті. Запропонований міським головою проект рішення щодо встановлення у м.Світловодську пам’ятника Героям Небесної Сотні та воїнам, загиблим в АТО, підтримали. Рішення прийнято.

26 депутатів закріплені за округами міста. Щодо розподілу восьми округів між першими депутатами у списках політичних партій та депутатами, яких виявилося по двоє на окрузі, дійти згоди не вдалося.

Програми підтримки міського радіомовлення та редакції газети "Світловодськ вечірній" затверджено. Три програми, представлені Оленою Балюк, щодо соціального захисту населення, підтримки сімей учасників АТО, організації громадських робіт також підтримані депутатами. У прийнятті рішення щодо направлення орендної плати до міського бюджету також депутати були майже одностайні.

Цільова програма "Громадський бюджет міста Світловодська на 2016-2020 роки" несподівано викликала протест у Сергія Філоненка. Він активно виступив проти цієї новації, але рішення, врешті, ухвалили.

Кандидатуру на посаду заступника міського голови з питань ЖКГ, архітектури і будівництва Анну Нестеренко також більшість не підтримала – "за" 16 голосів. Таємне голосування за кандидата на посаду секретаря міської ради Надії Мальцевої також закінчилася поразкою висуванця міського голови – 6 голосів "за". Структуру і штати міськвиконкому не затвердили. Головний аргумент опонентів міського голови (Сергій Філоненко, Марк Сіромаха та ін.) – не можна допускати збільшення штатів: було 117 людей, а пропонується 124, не можна збільшувати кількість посадовців-"контролерів", що дублюють роботу інших.

У "різному" виступила депутат Тетяна Веремієнко ("Свобода") з двома заявами: про відставку Прем’єр-міністра Яценюка й проти політичних репресій та реваншу негідників.

"ВК" у PDF