Афіша

У Кіровограді презентують художні лабіринти

У Кіровограді презентують художні лабіринти
8 жовтня, о 12.00 у художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбудеться відкриття персональної виставки творів відомого кіровоградського митця члена Національної Спілки художників України І.В.Смичека.
Захід проводиться в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна» та презентація каталогу «Художні лабіринти Ігоря Смичека».

Музейний проект має на меті популяризацію творчості кіровоградських художників-лауреатів премії у номінаціях «національна традиція» та «новітні спрямування» і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців та репродукціями їх кращих доробків.

Смичек Ігор Володимирович народився 24 листопада 1953 року в Кіровограді.

Член Спілки художників СРСР (1987), Член Національної Спілки художників України (1994).

Лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «новітні спрямування» (2009).

Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М.Грекова (1973), Львівський поліграфічний інститут ім. І.Федорова (Українська академія друку) (1981). Викладачі: В.Овчинников, Ю.Чаришников.

Працює викладачем у Кіровоградській дитячій художній школі ім. О.О.Осмьоркіна.

Графік і живописець. Учасник всесоюзних, всеукраїнських, регіональных, групових і персональних художніх виставок.

Автор оформлення та ілюстрацій понад 20-и книг. У1980-х рр. художник плідно співпрацював з видавництвами Кишинева та Львова, де вийшли друком: «Мертві душі» М.Гоголя, «Пеппі Довгапанчоха» А.Ліндгрен, «Золотой луг» М.Пришвіна, «Різнобарвні казки» І.Зієдоніса, «Молдавські народні казки». У кіровоградських видавництвах були видані поетичні збірки «Розуміння історії» В.Шило (1998), «Свято врожаю» В.Могилюка (2004), повість «Перехресні стежки» І.Франка (2000), унікальний альбом з історії театру корифеїв «Театр Марка Кропивницького – минуле і сучасне» (автор – В.Шурапов, 2001).

Твори зберігаються в фондах Дирекції виставок Міністерства культури України, Кіровоградського обласного художнього музею, художньо-меморіального музеюО.О.Осмьоркіна, приватних коллекціях.

Композиції відрізняються декоративністю художньоїмовита наповнені романтичними настроями.

На нинішній виставці представлено понад 30 живописних творів, написаних митцем в останні роки. Розглядаючи його картини, можна рівною мірою говорити, як про фолкмодерн, так і сюрреалістичні та метафізичні прояви в його постмодерністських мистецьких пошуках, в яких значну роль відіграє не скільки знак чи символ, як чуттєва метафора на грані живописного, театрального і літературного обрису.

"ВК" у PDF