Про дитячий аутизм та цифрову розумову відсталість. Батьки, увага!!! Вам на замітку!!!
- 21 лютого 2018, 10:24

Сьогодні виникла важлива необхідність інформувати батьків про дуже важливу проблему, яка може виникнути у сім’ях , в яких є діти. Хочу попередити вас, застерегти від цієї проблеми, щоб ваші діти були здоровими.
Справа у тому , що у дітей, особливо у маленьких, у віці до 2 – х років та у дошкільнят, які проводять багато часу перед екранами телевізорів, комп’ютерів, ноутбуків, планшетів та мобільних телефонів, виникає багато різних проблем із здоров’ям, особливо такі, як « Віртуальний аутизм» та «Цифрова розумова відсталість» . У дітей поступово появляються різні розлади уваги, втрачається пам’ять, низький рівень самоконтролю, пригніченість, депресія, порушення та розлади сну…
Для дитячого аутизму характерні такі симптоми , як : відсутня соціальна взаємність, відсутній зоровий контакт, відсутній мовний розвиток, відсутні різні ігри, особливо - соціальні ігри, при яких дитині потрібно перетворюватися на ролі вихователя, вчителя, лікаря, повара, продавця, будівельника… Таким чином, діти через ігри пізнають світ, вчаться розмовляти, спілкуватися між собою та з дорослими, уявляють себе дорослими. Хвора ж дитина не може грати в такі ігри.
Дослідження показують, що в мозку таких дітей спостерігаються зміни, схожі на ті , що з’являються у людей після важкої черепно – мозкової травми, або на ранній стадії деменції ( розумова відсталість, яка розвивається переважно в похилому віці).
Справа в тому, що мозок дитини потрібно постійно розвивати і «годувати». Всі наші мрії, думки, дії, рішення складних задач, завдань і глибокі роздуми залишають слід у нашому мозку, таким чином мозок розвивається. І обов’язково діти повинні багато гуляти, дихати свіжим повітрям, ходити, бігати, стрибати, спілкуватися між собою. Дітям потрібно читати казки, і просити, щоб вони потім вам їх розповідали, вчити вірші на пам'ять. Замість цього діти сидять біля екранів своїх планшетів, ноутбуків, телефонів…. І радіус їх активності скорочується на 90%, світ стиснувся до екрану. Діти забули, а ще гірше, просто не знають, як це бігати під дощем, пускати кораблики по калюжах, лазити по деревах, або просто розмовляти , спілкуватися між собою.
Мозок дитини розвивається коли є зовнішні стимули, і чим більше їх буде, тим краще для мозку. Дуже важливо ,щоб діти досліджували світ фізично, а не віртуально.
Також дітям потрібен здоровий і повноцінний сон, не менше 8 – 9 годин. А якщо дитина не здатна самостійно вийти з Інтернету, і відірватися від комп’ютера, то тривалість її сну сильно скорочується, що приводить до розладів здоров’я : слабкість, головний біль, неуважність на уроках, погана пам'ять – важко вивчити вірш, правила.
Дослідники запевняють, що час, проведений перед екранами ноутбуків, планшетів, телефонів – призупиняє розвиток дитячого мозку та здорового соціального життя.
Тому батькам потрібно обмежувати час користування гаджетами своїм дітям. Необхідно забороняти користуватися ними в нічний час та у вихідні дні, їх взагалі не повинно бути у спальні.
Дітям у віці до 2 –х років взагалі не потрібно показувати, давати в руки планшети та мобільні телефони.
Шановні батьки, подбайте про здоров’я своїх дітей, про розвиток їх головного мозку та , взагалі, про їх фізичний і духовний розвиток.
Будьте здоровими!!!
Завідувач амбулаторії №5, лікар - педіатр
Добровольська Сільвія Григорівна
svmisto.com.ua