Світловодський район
Актуально / Влада

Так «господарювати» вміють лише у Світловодську — мільйони повертаються до Держбюджету

Так «господарювати» вміють лише у Світловодську — мільйони повертаються до Держбюджету
Гроші, що зусиллями нардепа спрямовані на потреби громади Світловодська та району, через нерозторопність, невміння, халатність, саботаж (кожен припускає свій варіант) міської влади, залишились незасвоєними.
Якщо спостерігати зі сторони за діями світловодських очільників у сфері використання додаткових цільових надходжень із Державного бюджету, складається враження, що у Світловодську, з їхнім приходом до влади у 2015 році, вже подолані всі соціально-економічні негаразди. І місто на тлі загальнодержавних кризових явищ вступило в епоху процвітання, і вже не потребує залучення додаткових цільових надходжень. Але ж світловодчани і знають, і відчувають на собі, що все якраз з точністю до навпаки — кошти із Держбюджету є чи не єдиною можливістю, рятувальною соломинкою, що може зарадити їхнім проблемам, бо коштів саме міського бюджету не вистачає навіть на елементарні речі…

Так, минулого року, завдячуючи наполегливості нардепа Олеся Довгого, на округ додатково з державного бюджету було спрямовано близько 40 мільйонів гривень, які було витрачено на покращення інфраструктури. І лише один Світловодськ лишився осторонь. Ні, його не залишили поза увагою. Навпаки… Ще у 2009 році двоповерхове 50-річне Інфекційне відділення Світловодської ЦРЛ було визнано таким, що конче потребує капітального ремонту. Заздалегідь розробили проект, але через брак коштів так нічого і не зробили… Тому минулого року, з тих, «роздобутих» народним депутатом грошей, 4,8 мільйона гривень було спрямовано саме на капремонт «інфекційки» — чому нечувано зраділи і персонал, і мешканці міста. Але ейфорія тривала недовго — коли стало зрозуміло, що головний підрядник, кропивницьке ТОВ «Кіровограджилстрой» з поставленою задачею до кінця року не впорається і значна частина коштів буде повернута до Держбюджету. Згідно з інформацією, почерпнутою з «Порталу публічних фінансів» («е-Дата»), можемо бачити усі транзакції між «Кіровограджилстроєм» і світловодським управлінням житлово-комунального господарства, з яким це кропивницьке ТОВ уклало договір на капремонт інфекційного відділення: з названих 4,8 млн. грн. лише близько 2 млн. фігурують як використані кошти.

Чому так сталося? Пояснення, звичайно, у кожного своє. Теж УЖКГ та підрядник, напевне, нарікатимуть на стислі терміни. Цю тезу, скоріш за все, підтримає і міська влада. А натомість медики, які на власні очі бачили, якими «ударними» темпами ремонтується їхнє відділення та незалежні від міської влади фахівці стверджують: від жовтня — як розпочався капремонт — і до кінця року часу було достатньо. Можна було б залучити і додаткового субпідрядника, і кількість ремонтних бригад збільшити, або, у крайньому разі, витратити отой залишок на закупівлю матеріалів. Та найменше, що треба було б зробити міській владі — взяти ситуацію під контроль, а не пускати все на «самотік».

Бачили цю халатність і в облдержадміністрації, звідки сигналізували світловодським очільникам про необхідність інтенсифікувати роботи на «інфекційці». Бо гроші ж пропадуть! Марно. Тепер, за словами заступника міського голови з питань ЖКГ Анни Нестеренко в інтерв’ю телерадіокомпаніі «Веселка», міський голова Валентин Козярчук, аби в екстреному порядку залатати цю діру, виношує ідею з завершенням ремонту коштом міського бюджету. І таким чином дати друге життя інфекційному відділенню… Звісно, на це підуть кошти, добуті шляхом ще більшого «затягування пасків» та урізання інших видатків, які можна було б використати, наприклад, на придбання снігоприбиральної техніки, або на той же басейн — щоб не закривався він так ганебно посеред зими. Чи вже не потребують капітального ремонту старі дахи дитячих садочків, чи вже усі школи і дитсадки забезпечені безкоштовним харчуванням? На культуру в 2017-му передбачили бюджет лише на 5 місяців. І хтось повірить, що у міському бюджеті — з урахуванням усіх зростань з 2017 року — знайдуться «зайві» три мільйона гривень для «інфекційного» тріумфу міського голови?

Для таких сумнівів є ще одна подібна підстава, яка передувала капремонту інфекційного відділення ще наприкінці 2015 року. Мова — про боротьбу з систематичними підтопленнями нижньої части міста, боротися з якими міському бюджету десятки років не вистачало сил. І тут на виручку прийшов все той же нардеп Довгий, який домігся спрямування з Держбюджету на цю боротьбу майже три мільйони гривень, з яких 1,37 млн. грн. «благополучно» повернулися до Держбюджету — не встигли засвоїти. Що, і ці гроші для завершення робіт міський голова витягатиме із дірявої міської скарбниці, тобто, із кишені кожного мешканця міста?
Так «господарювати» вміють лише у Світловодську — мільйони повертаються до Держбюджету
Так «господарювати» вміють лише у Світловодську — мільйони повертаються до Держбюджету
Так «господарювати» вміють лише у Світловодську — мільйони повертаються до Держбюджету

"ВК" у PDF