Протягом багатьох місяців батьки юних українців виявляли стурбованість стосовно катастрофічної нестачі у медичних закладах профілактичних щеплень від усіх хвороб, профілактика яких неможлива без відповідної вакцинації. Особливе занепокоєння викликав тотальний дефіцит БЦЖ — цієї вакцини протии туберкульозу бракувало навіть у приватних клініках.
Звісно, що своїми тривожними зверненнями стурбовані громадяни не оминули і народного депутата України Олеся Довгого, який взяв це питання під свій контроль.
Між Громадською приймальнею депутата та відповідними інстанціями Міністерства охорони здоров’я України розпочалося листування. Точніше, чиновники, на наші регулярні нагадування про гостроту проблеми, надсилали стандартні відповіді стосовно проведення потрібних тендерів, а опісля — закупівель життєво-необхідних вакцин. Причому, без чіткої часової конкретики. Аби час врешті був визначений, від імені О. Довгого було зроблено депутатський запит до Кабінету міністрів.
І ось, нарешті, від Департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА, з яким Громадська приймальня з цього питання мала постійний зв'язок, надійшов лист-повідомлення. Наша наполегливість увінчалася успіхом — всі першочергові вакцини до закладів охорони здоров’я округу, який у Верховній Раді України представляє Олесь Станіславович, надійшли у необхідній кількості. У тому числі, як можуть довідатись наші шановні читачі з доповідної таблиці* від ДОЗ КОДА, забезпечення вакциною БЦЖ сягає майже ста відсотків від річної потреби.
*АКДП — проти дифтерії, коклюшу, правця; "Пентаксим" — комбінована вакцина проти дифтерії, коклюшу, правця, поліомієліту та інфекції, що викликається гемофільною паличкою; КПК — проти корі, краснухи, паротиту (свинки); АДП і АДП-м — проти дифтерії і правця; ОПВ — оральна вакцина проти поліомієліту.