Актуально

Рада ухвалила закон про мобілізацію без демобілізації

Рада ухвалила закон про мобілізацію без демобілізації
11 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №10449 про мобілізацію. За нього віддали голоси 283 народні обранці, повідомили депутати в соцмережах.
Напередодні майже до другої ночі депутати відхилили всі понад 4 тис. правок до проєкту. Зранку у четвер врахували лише
31 комітетську правку, проінформував Lb.ua 
Отже — «по гарячих слідах», поки остаточного варіанту документу ще немає, — що відомо про новий закон.
  • Як повідомляв раніше «ВК» із посиланням на пропозиції Міноборони, замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5 (у мирний час) та 3 (у воєнний час) місяців. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.
  • Запроваджується базова загальновійськова підготовка. З 2025 року вона стане елементом навчання у навчальних закладах, проводитиметься у вишах усіх форм власності.

Як інфомує РБК-Україна, не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або у ЦНАПі.
  • Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю, а також демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).
  • Визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК.
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
  • Ті, хто отримав II-III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.
  • Щодо консульських послуг за кордоном, то протягом 60 днів потрібно буде оновити персональні дані в ТЦК. При цьому зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.
  • Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби. Однак є вийнятки.
  • Необхідно обов'язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ. Це потрібно на період мобілізації усім громадянам віком від 18 до 60 років, що перебувають на обліку (чи зняті з нього).

Під час розгляду законопроєкту в сесійній залі було присутнє військове керівництво та керівники бойових підрозділів. Як повідомляє 24 канал, перед депутатами виступив командувач Об'єднаних сил ЗСУ Юрій Содоль. Генерал пояснив, чому треба ухвалити законопроєкт про мобілізацію, інформує видання.

Тепер документ має підписати спікер ВРУ і передати документ на підпис президенту. І після цього через місяць закон вступає в дію.

Тим часомУже офіційно з законопроєкту прибрали питання демобілізації. Вони розглядатимуться окремим документом, якій ще має розроблятися. За словами речника Міноборони Дмитра Лазуткіна, Комітет з нацбезпеки й оборони ВР рекомендував розробити відповідні пропозиції протягом 8 місяців.

Йдеться про правку 227, яка виключає з документу можливість демобілізації військових через 36 місяців служби.

Рішення підтримали 227 народних депутатів. «Проти» проголосував 21 парламентар, ще 15 — утрималися, 82 — не голосували, пише РБК - Україна.

ТОП новини

Алею пам’яті відкрили в Олександрівці

Лариса Степанова, 14 травня 2024, 10:24

Благодійний концерт до Дня матері у Деріївці

Тетяна Юганова, 14 травня 2024, 10:10

"ВК" у PDF