Перші спеціальні титанові стійки вже рятують від ампутації кінцівки поранених
- 1 квітня 2024, 10:19
Перша партія спеціальних фіксуючих стійок для апаратів зовнішньої фіксації нової генерації, які виготовлені з біосумісного протиалергенного титану, надійшла в один з військових госпіталів України, аби зберігати військовим поранені кінцівки, а не ампутувати їх.
Власна унікальна технологія медика, що практикує, дарує військовим з дефектами кістки і показаннями до ампутації надію на майже повноцінне одужання. Лікарю для порятунку хворих потрібні спеціальні стержні, які є базовим елементом апарату зовнішньої фіксації нової генерації. Вони з особливою різьбою і покриттям, виготовлені з біосумісного протиалергенного титану, що забезпечує інтеграцію матеріалу в людські тканини для забезпечення прогнозованого результату. За рік після такого апаратного лікування захисники і захисниці з пораненнями ніг починають ходити.
У рамках можливостей цього спеціаліста у рік можуть розраховувати на зцілення до 500 військових. На сьогодні у черзі вже понад 200 пацієнтів.
Тож в Україні навчилися нарощувати кістки, лікарям потрібні лише матеріали. Кожен порятунок — це в середньому 10 стержнів. Вартість одного — 1,5 тисячі гривень. Кожен такий стержень — це шанс зберегти кінцівку комусь із наших захисників і захисниць з вогнепальним остеомієлітом.
Аби поранені відновили здоров’я і зберегли функціональність кінцівок, на які ще недавно невідворотно чекала ампутація, Олесь Довгий активно включився в пошук можливостей забезпечити госпіталь спеціальними стержнями, які є базовим елементом апарату зовнішньої фіксації нової генерації. Нардепу вдалося знайти українських виробників, які виготовили першу партію таких елементів на суму 70 тисяч гривень. Вони вже в роботі у госпіталі з березня цього року. Будуть ще наступні партії.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну народний депутат України Олесь Довгий та Благодійний Фонд Родини Довгих «Можемо разом» опікуються підтримкою медичної сфери.
Серед іншого відправили на передову сучасну пересувну мобільну хірургію, в операційній якої одночасно можуть працювати чотири хірурги. У спільному проєкті з Православною церквою України, Митрополитом Епіфанієм, Православною церквою України в США та Міністерством охорони здоров’я України забезпечили ліками 118 госпіталів, серед яких і прифронтові. Спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством охорони здоров’я України та завдяки партнерству з австрійською компанією BASU допомогли отримати Україні інноваційний реагент-знезаражувач води, за допомогою якого цивільні та військові українці, котрі були відрізані від водопостачання, змогли отримати понад 12 мільйонів літрів чистої питної води. А лікарні, госпіталі, їхні хірургічні відділення, в яких щодня оперують поранених, отримали від BASU 11 тисяч літрів безспиртової знезаражувальної рідини. Підтримка медичних госпіталів та медичних закладів триває.