---

Свято спритності, сили і витривалості

Щороку, в другу суботу вересня, в Україні відзначається День фізичної культури і спорту. З цієї нагоди 9 вересня 2017 року в містах та селах нашої країни відбулися спортивні змагання. Про деякі з них наша розповідь.
СЕЛО ДИКІВКА
ЗНАМ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ

На відкритті змагань відзначили кращих працівників фізичної культури та спорту району. Грамоти отримали Євген Бандурка, Володимир Бургаз, Сергій Богун, Володимир Бондар, Віталій Воровський, Олександр Довженко, Володимир Дьячков, Сергій Жуган, Вадим Кива, Сергій Костовський, Олександр Лісовий, Віктор Солдатенко та Сергій Яцук.

Програма змагань (налічувала аж 34 види спорту) була насичена індивідуальними видами. Найбільшого успіху досяг єдиний представник Суботців Роман Дарьєв, який виграв змагання з шашок, армспорту, гирьового спорту та був другим у бігу на 100 метрів серед старших юнаків і у штовханні ядра серед чоловіків. Руслана Велика (Володимирівка) виграла забіги на 100, 320 і 960 метрів, а також була першою у стрибках в довжину серед дівчат 2000 р.н. і молодше. Олег Рохманчук виграв забіги на 100 та 320 метрів, був другим у стрибках у довжину.

Богданівець Павло Яровий виграв у бігу на 100 метрів серед старших юнаків, Маргарита Чемерис з Трепівки — у бігу на 100 метрів серед молодших дівчат, Іван Кодема (Трепівка) — у бігу на 320 метрів серед молодших юнаків, а у молодших дівчат цю дисципліну виграла Анастасія Кобзар з Дмитрівки. У бігу на 960 метрів Богдан Бондаренко (Володимирівка) та Антон Кошеленко (Трепівка) відповідно виграли серед старших і молодших юнаків. Анастасія Хомутова (Дмитрівка) фінішувала першою у бігу на 960 метрів серед молодших дівчат. Олександр Карауш (Диківка) та Богдан Криворіг (Трепівка) виграли стрибки у довжину серед старших та молодших юнаків. У штовханні ядра перші місця посіли Юрій Шевченко (Богданівка) і Діана Куцепал (Володимирівка). У шахах першими стали Анатолій Головатенко (Цибулеве) і Владислава Жевакіна (Володимирівка). Богданівчанка Ольга Бондаренко виграла жіночий турнір з шашок. Краще грають у теніс настільний у Цибулевому: Іван Сульєв і Анастасія Ушакова здобули перші місця. Групову гонку з велоспорту на вибування виграв Роман Чумаченко з Мошориного. Ірина Білоголова з Богданівки була кращою у армспорті серед жінок.

Вперше у Знам’янському районі було проведено змагання з фігурного володіння велосипеду. Це відбулося за ініціативи тренерів-викладачів районної спортивної школи Володимира Дьячкова та Віталія Воровського. Переможцями змагань стали спортсмени велоклубу «Рос Агро» (Мошорине) Олег Крижанівський і Алла Марущук.

За підсумками змагань в «індивідуалках» краще виступили спортсмени Володимирівської сільської ради — 8 перших, 4 других та 6 третіх місць.

Було проведено також чотири командні види програми. У футболі серед юнаків 2003 р.н. перше місце посіли володимирівці. Змагання з волейболу як серед чоловіків, так і серед жінок виграли представники Пантазіївки. У перетягуванні канату кращими стали богданівці.

СМТ НОВГОРОДКА

Спортивне свято відбулося на районному стадіоні «Колос», а також на стадіоні та у спортивній залі професійно-технічного училища №36.

Захід розпочався урочистою ходою всіх учасників спортивних змагань: команд фізкультурно-спортивних клубів Верблюзької, Вершино-Кам’янської, Митрофанівської сільських рад та Новгородківської дитячо-юнацької спортивної школи «Колос»; команд школярів усіх навчальних закладів Новгородківщини. У змаганнях також взяли участь команди освітян, працівників агропромислового комплексу і державних службовців району.

Висока честь підняти Державний Прапор України випала чемпіону району з футболу, призеру обласних змагань з легкої атлетики Андрію Чалому.

З нагоди професійного свята, за особистий внесок у популяризацію фізичної культури та спорту в районі, народжено грамотами відділу освіти РДА ветеранів спорту Василя Гринька, Володимира Яблонського та Миколу Дяченка. Почесну грамоту обласного управління ВФСТ «Колос» отримав ветеран спорту, тренер з легкої атлетики ДЮСШ Олександр Загороднюк, а подяку управління — тренер з велоспорту Анатолій Алєксєєв.

Потім почалися власне спортивні змагання з наступних видів спорту: армспорт, теніс настільний, дартс, шашки, футбол —для дорослих, а для школярів — стрітбаскет та пляжний волейбол. У напруженій боротьбі перемогу здобули: армспорт — Олександр Білошистий (команда АПК) та Ольга Дигадюк (команда освітян); дартс — Борис Монастирський (команда держслужбовців) та Валентина Олійник (команда АПК); шашки — Марина Карпун (команда Верблюжки) та Олександр Жилюк (команда Вершино-Кам’янки); теніс настільний — Сергій Сніжко (команда Вершино-Кам’янки) та Діана Погоріла (команда ДЮСШ); футбол — команда «Фаворит» з Новгородки.

Серед школярів переможцями стали: у змаганнях з пляжного волейболу — команда хлопців з Петрокорбівського НВК та команда дівчат з Новгородківського НВК; з стрітбаскету — команди хлопців і дівчат Новгородківського НВК. Усі призери нагороджені грамотами відділу освіти райдержадміністрації та ВФСТ «Колос».

Схвальні відгуки, гучні аплодисменти і подяки за активність і жагу наслідувати старших отримали наймолодші учасники змагань — Саша Алєйніков та Артур Євдошенко.

Учасники спортивного свята отримали масу задоволення та гарних емоцій, адже майже кожна команда отримала перемогу в змаганнях з того чи іншого виду спорту.

Тож святковий день видався напрочуд продуктивним!