Світловодський район
Суспільство

Учні школи мистецтв подорожували «Стежками мистецького Єлисаветграда»

Учні школи мистецтв подорожували «Стежками мистецького Єлисаветграда»
Земля Кіровоградщини щедра на таланти. Вона надала світу багато відомих імен, які зробили великий внесок в розвиток світової культури. Серед них Генріх Нейгауз, Кароль Шимановський, Феликс Блюменфельд, Юлій Мейтус, Михайло Калачевський, Марко Кропивницький, Іван Карпенко-Карий, Арсеній Тарковський.
Що це за постаті, як проходило становлення цих особистостей, яке вирувало культурне життя в нашому обласному центрі в ХІХ столітті, що до 1924 року мав назву Єлисаветград? Про все це дізнавалися учні музичного відділення школи мистецтв під час поїздки 21 листопада в м.Кіровоград на екскурсію "Стежками мистецького Єлисаветграда".

Ми знали, що від екскурсії отримаємо багато незабутніх вражень. Але не очікували, що вони будуть настільки яскравими! Перше знайомство було з академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. М.Кропивницького – театру корифеїв, як його прийнято називати. Краса театру вражає. Це дійсно храм мистецтва! Театр було реконструйовано в 2012 році до його 130-річного ювілею. Екскурсію проводила артистка театру, тому розповідь була надзвичайно емоційною. Марія Заньковецька, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Михайло Старицький, Марко Кропивницький, Іван Карпенко-Карий – митці, які стояли у витоків створення першого професійного українського театру, постали перед нами у вирії своїх власних почуттів та театрального життя Єлисаветграда кінця ХІХ століття.

Наступне знайомство з відомими єлисаветградцями відбулося в музичній школі №1 ім.Г. Нейгауза, в якій створено музей видатних музикантів Генріха Нейгауза та Кароля Шимановського. Генріх Нейгауз – значна постать в музичному мистецтві, талановитий піаніст, педагог, що виховав цілу плеяду піаністів зі світовим ім`ям. Кароль Шимановський, двоюрідний брат Генріха Нейгауза – видатний композитор, з часом – ректор Варшавської Музичної академії. Велика талановита родина Нейгаузів – Блюменфельдів – Шимановських – сплетіння німецько-австрійсько-польско-російських родів, життя та творчість, яких пов'язані з Україною та Єлисаветградом.

Ще одне знайомство з видатним митцем Єлисаветграда Юлієм Мейтусом відбулося в музичній школі №2, що носить його ім`я. В школі створено народний меморіальний музей цього видатного музиканта.

Останньою зупинкою нашої подорожі стежками Єлисаветграда було Кіровоградське музичне училище – кузня молодих професійних музикантів, де ми отримали велике задоволення від концерту студентів та викладачів цього музичного закладу. Кожна екскурсія – це поштовх для набуття нових знань. А чи запам`ятали діти отриману інформацію? В цьому можна було переконатися під час вікторини, яку провели студенти музичного училища. Приємно, що переможцем вікторини став учень нашої школи Дмитро Шевченко, який продемонстрував велику обізнаність щодо життя та творчості видатних митців Єлисаветграда.

В наш час ми все більше проявляємо зацікавленість до історії України та свого рідного краю, з метою більше розуміти наше сьогодення. Тож, вивчаймо свою історію! Нам є чим пишатися!

Висловлюємо щиру подяку організаторам екскурсії – керівництву Кіровоградського музичного училища. Велика подяка Голові правління АТП- 13507 Юрію Богдану за наданий комфортний транспорт та знижку в оплаті поїздки. Ірина Темнова, директор Дитячої школи мистецтв

Календар

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031