---
Суспільство

Конференція на честь Всеукраїнського дня краєзнавства

Конференція на честь Всеукраїнського дня краєзнавства
28 травня в Олександрівському районному краєзнавчому музеї відбулась друга районна науково-практична краєзнавча конференція «Краєзнавство Олександрівщини: вчора і сьогодні».
Ії організаторами стали відділи культури та освіти Олександрівської райдержадміністрації, Олександрівський районний краєзнавчий музей, Олександрівська районна організація Національної спілки краєзнавців, ГО «Олександрівська районна спілка краєзнавців», районний методичний кабінет відділу освіти райдержадміністрації. Конференція присвячувалась Всеукраїнському дню краєзнавства, що відзначається у цей день в нашій державі.

Конференція мала за мету показати роботу різних ланок краєзнавства Олександрівщини у справі дослідження рідного краю, скоординувати зусилля представників систем культури і освіти у цій справі.

З вітальним словом до присутніх звернулись завідуюча методичним кабінетом відділу освіти райдержадміністрації Лідія Томеєва та директор Олександрівського районного краєзнавчого музею, голова ради районної організації Національної спілки краєзнавців України та ради ГО «Олександрівська районна спілка краєзнавців» Василь Білошапка.

З доповіддю «Краєзнавство Олександрівщини: вчора і сьогодні. Витоки» виступив Василь Білошапка. Він розповів про роботу краєзнавців району за останній час та про перших краєзнавців краю.

Особливістю конференції стало те, що школярів району на пленарному засіданні представляли учні одного класу – 10-А класу Олександрівського НВК КЗ «Олександрівське НВО № 2, які займаються краєзнавством. З доповіддю «Сучасні тенденції та перспективи розвитку туризму в Олександрівському районі» виступила Альбіна Свердел. Тему «Розкуркулення та репресії серед селянства а Олександрівському районі 1928 – 1933 років» висвітлила Тетяна Кожемяка. «Нацистський окупаційний режим на Олександрівщині в 1941-1944 роках» – тема доповіді Ольги Давидової.

Про досвід краєзнавчої роботи Олександрівської районної бібліотеки для дітей говорила провідний бібліотекар закладу Наталія Литвин.
Змістовним був виступ «Краєзнавчі екскурсії в системі бібліотечного краєзнавства» провідного бібліотекаря організаційно-методичного відділу Олександрівської районної бібліотеки для дорослих Світлани Роздобудько. Вона розповіла про здобутки в краєзнавстві не тільки свого закладу, а й багатьох бібліотек району.

Завершив конференцію відеофільм «Краєзнавчий компас: «Мій рідний край – життя мого перлина», представлений бібліотекарем Вищеверещаківської сільської бібліотеки Оксаною Любчич.

Доповідачі, які виступили на конференції, отримали у подарунок краєзнавчі видання.

На конференції експонувались виставки «Краєзнавство Олександрівщини» та «Олександрівський районний краєзнавчий: віхи історії», підготовлені музеєм до Всеукраїнського дня краєзнавства.

Олекса Непийвітер

Конференція на честь Всеукраїнського дня краєзнавства
Конференція на честь Всеукраїнського дня краєзнавства
Конференція на честь Всеукраїнського дня краєзнавства
Конференція на честь Всеукраїнського дня краєзнавства
Конференція на честь Всеукраїнського дня краєзнавства

Календар

«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930