---
Суспільство / Медіа

Сільським школам — сучасне обладнання

Сільським школам — сучасне обладнання
Покращення матеріальної бази закладів освіти і, як наслідок, якості знань є одним з пріоритетів у роботі районних адміністрацій Кіровоградщини. Сьогодні у фокусі діяльність Світловодської, Новгородківської, Олександрівської районних державних адміністрацій. У навчальні заклади вкладаються чималі кошти з районного, обласного і державного бюджетів. Найскладніше — останнє. Щоб отримати кошти з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, потрібно докласти чимало зусиль. Завдяки тісній співпраці РДА з народним депутатом України Олесем Довгим, який «вибиває» державне фінансування, чимало коштів спрямовано на сільські школи названих районів. Як вони використовуються, перевірили помічники народного депутата та наші кореспонденти під час спільної робочої поїздки.
Позитивних вражень від інспекції у трьох селах Світловодського району, що відбулася 25 січня, було чимало, адже побували ми у школах, побачили нове обладнання у класах хімії і лінгафонному кабінеті, поспілкувалися із задоволеними новими можливостями школярами і вчителями.

Анна Трубаченко — помічник народного депутата України Олеся Довгого мала на меті на власні очі переконатися, що зусилля нардепа щодо залучення 340 тис. грн держбюджету на соціально-економічний розвиток саме школам Світловодського району не були марними. До шкіл завітали і голова райдержадміністрації Сергій Твердовський, його заступник Володимир Похілов, начальник відділу освіти, молоді і спорту Сергій Скопич.

Перша школа на нашому шляху — Глинська. Віднедавна це комунальний заклад «Глинське навчально-виховне об’єднання — дошкільний навчальний заклад Світловодської районної ради», до складу якого входять ще 3 школи: Захарівська, Іванівська, Федірківська. Нас запрошують до кабінету хімії, де проводить урок молодий вчитель Андрій Голина. Ми бачимо, що не тільки учні, а й сам вчитель отримує задоволення від нових можливостей: робоче місце вчителя обладнано мультимедійною дошкою, ноутбуком. Для проведення хімічних дослідів є набір реактивів з посудом, які школа бачила востаннє ще за радянських часів. Кабінет обладнано витяжною шафою, новими партами і стільцями. Своїми враженнями від перших уроків хімії з нами ділиться Дарина Білошапка, учениця 9 класу, майже відмінниця: «Хімія стала зрозумілішою для нас завдяки новому обладнанню. Незважаючи на те, що я віддаю перевагу гуманітарним наукам, за таких умов вчити хімію — одне задоволення!»

Заступник директора НВО Наталія Хоменко розповідає, що перед встановленням обладнання вчителі власними силами зробили косметичний ремонт у кабінеті, завдяки спонсорам купили кабель і все змонтували. Від імені педагогічного колективу вона шле щирі слова вдячності народному депутату України Олесю Довгому та керівництву району, які потурбувалися про те, щоб сільські діти не відставали від міських в отриманні знань.

У Григорівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів нас радо зустрічає директор Руслан Ткаченко. Нас запрошують до кабінету інформатики, де проводить урок вчителька математики й інформатики — привітна і усміхнена Оксана Цурупа. Вона пояснює учням, які сидять перед новенькими ноутбуками, завдання і водночас відповідає на наші запитання. Клас обладнано мультимедійним обладнанням, яке має назву «робоче місце вчителя». Мультимедійною дошкою школярі швидко навчилися користуватися, навіть швидше за вчителів. Новеньке обладнання і програмне забезпечення сприяють кращому засвоєнню уроків і, як наслідок, підвищується рівень знань. Чи погоджуються з вчителем учні, спитали ми у Дарвина Тартикяна, учня, який сидів за першим столом. «Звісно, стало краще вивчати інформатику», — відповів Дарвин і поділився планами на майбутнє: «Хочу стати депутатом, як Олесь Довгий. Я розумію, що для початку треба отримати професію, попрацювати, добитися того, щоб тебе люди поважали…»

Микільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів стала заключним пунктом робочої поїздки Світловодським районом. Директорка школи Валентина Томєва запрошує на урок хімії до кабінету, обладнаному, як і в Глинській школі, мультимедійною дошкою, ноутбуком, проектором, підсилювачами звуку тощо. Вчитель Анатолій Пантюх трохи хвилюється, але намагається показати учням і нам, як цікаво можна використовувати час на уроках хімії, коли є все для проведення дослідів, коли можна переглядати матеріал на великому екрані.

Лінгафонний кабінет приємно вражає кількістю і якістю комп’ютерної техніки. Директор розповідає, що 6 комп’ютерів школа дуже швидко отримала після того, як на святі першого дзвоника побував Олесь Станіславович. Тепер обладнано ще два класи — хімії та англійської мови. Тож народний депутат тут завжди бажаний гість.

Помічник нардепа Олеся Довгого Андрій Іщенко та помічник-консультант Ніна Грязнова побували 23 січня у Новгородківській НВК №1 з приємною місією. За кошти державного та районного бюджетів цими днями Новгородківський навчально-виховний комплекс отримав інтерактивну дошку в комплекті з ноутбуком і мульт20имедійним проектором та обладнання для медичного кабінету закладу. Це обладнання вручили педагогічному колективу навчального закладу голова районної державної адміністрації Андрій Кочерга разом з помічниками нардепа. Гості запевнили педагогів, що співпраця із забезпечення даного навчального закладу необхідною матеріально-технічною базою триватиме і надалі, нагадали, що минулого року спільними зусиллями було відремонтовано систему опалення на суму 1 мільйон гривень.

Для педагогічного колективу навчально-виховного комплексу ця подія була несподіваною і приємною. Тому від вчительського та учнівського колективів всім причетним до придбання обладнання щиро подякували начальник відділу освіти РДА Лідія Остапчук, директорка закладу Наталія Кушнір та вчителька початкових класів Валентина Бутенко. Педагоги мають надію, що такі візити керівництва району разом з помічниками народного депутата України з подарунками для їхнього закладу не останні.

А 31 січня названих вище поважних гостей радо зустрічав колектив Новгородківського Будинку дитячо-юнацької творчості. Радості не було меж — закладу вручили 2 комп’ютери, 1 ноутбук і «три в одному»: копір, принтер, сканер. Загалом на обладнання для шкіл Новгородківського району з державного бюджету надійшло 584 тис. грн.
Цими ж днями Андрій Іщенко та помічник-консультант нардепа Катерина Бондаренко разом з керівниками Олександрівського району Ольгою Боротою, Григорієм Гончаренком, начальником відділу освіти РДА Сергієм Тимком побували у двох опорних школах Олександрівки і ще раз пересвідчились у належному використанні коштів, отриманих з державного бюджету.

Олександрівський НВК №2 зустрів гостей чемними учнями, привітними вчителями, теплом у приміщенні. Вдалось пересвідчитись і у покращенні матеріально-технічної бази закладу за рахунок коштів державного бюджету. У кількох кабінетах встановлені раніше небачені інтерактивні дошки, проектори. У минулому році для школи придбані 12 планшетів. Ними вже частково користуються школярі, а з встановленням WI-FI роутера можливості ще розширяться. Нова техніка може стати у пригоді і для дітей, які потребують особливої уваги.
Олександрівська ЗШ №1, куди вирушили потім, теж вразила разючими позитивними перетвореннями і добрими людьми. З державного бюджету для закладу теж придбано 12 планшетів, комплект меблів, ноутбук, телевізор. «Освітяни щиро вдячні народному депутату України Олесю Довгому та районному керівництву за підтримку галузі, — зазначив Сергій Тимко. — Хочу підкреслити, що кошти з бюджету держави спрямовувались не тільки на школи районного центру. Капітальний ремонт даху та інтерактивний комплекс (дошка, проектор, ноутбук) отримали у Несватковому, холодильники — у Красносіллі, Красносілці, Соснівці, Вищих Верещаках, Цвітному, інтерактивну дошку і мультимедійний комплекс у Підлісному, електроплиту, мийку і стелажі для посуду — у Михайлівці… У Лісовому за підтримки народного депутата виконали капітальний ремонт системи опалення. Список цей можна продовжувати. Тож, сподіваємось, що так потрібна для людей співпраця усіх ланок влади триватиме, й Олесь Довгий і надалі буде підтримувати освітян нашого району».

Календар

«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728