Світловодський район
Суспільство

«Від науковця до художника один крок» - з життя Анастасії Ярошевич

«Від науковця до художника один крок» - з життя Анастасії Ярошевич
Арт галерея «Наше місто» продовжує запрошувати талановитих людей з усієї країни. Цього разу, 14 жовтня, відбулось відкриття персональної виставки живопису Анастасії Ярошевич «Мій реалізм» (м.Кривий Ріг).
Виставку відкрила заступник голови ГО «Наше місто» Світлана Комлик привітавши присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та куратор галереї Ксенія Бондаренко. Після чого естафету привітань перейняв голова громадської організації Костянтин Каспров: «Приємно спостерігати за виставками талановитих митців, які наповнюють світлі стіни яскравими барвами. Тут я завжди відчуваю особливу енергією, адже кожен майстер несе щось своє, унікальне: красу, щирість, моральність та святість».

Художник-аматор Анатолій Сіромаха поділився гарними враженнями від робіт Анастасії, а на згадку про Світловодськ подарував брилок від гуртка моделювання.

Заслухались присутні піснями з чудовими дитячими голосами Лізи Макидон та Кристини Осиченко від дитячої школи мистецтв (керівник Наталія Павленко)

Поспілкувавшись з художницею про її творчість та здобутки ми дізнались, що Анастасія Ярошевич навчалась у Криворізькому національному університеті на факультеті мистецтв. Шість років викладала в університеті. Писала дисертацію та бачила себе науковцем. Картини створювала більше для батькової втіхи (сам був художник). У 2013 році Анастасія переглянула свої пріоритети на користь власного мистецтва. З того часу почала брати участь у виставках не лише по Україні, але й за кордоном. Художниця надає перевагу портретним та пейзажним жанрам. Про деякі картини Анастасія Ярошевич розповіла:

Картина «Дівчинка з червоною кулькою» (2017 рік)
- Написана на околиці нашого міста, туди довгий час треба добиратися, але то мої найулюбленіші місця. Там відпочиваю душею і ловлю потік ідей. Зобразила безтурботне дитинство у вигляді білокурої дівчини, яка не знає,що чекає на неї в майбутньом; а от червона кулька – це мрія, яку дівчинка не відпускає і пронесе крізь життя.

Картина «Ностальгія» (2015 рік).
- Перша робота з національною приналежністю. Моє місто російськомовне, так само школа та інститут. У родині росіяни, білоруси та поляки. Пращури в часи репресій були розстріляні, ув’язнені. Але душа завжди просилась у Західну Україну, хоча мала розуміння, що до російськомовних там погано ставляться. У самостійному віці відвідала Львів, Карпати, розвіяла свої страхи, і відчула себе там, як вдома, наче там і народилася. Дякуючи досвіду роботи в університеті вільно володію українською. З тих пір українська тематика невід’ємна частина моєї творчості.

Картина «Натюрморт з сушеними соняшниками» (2017 рік).
- Соняхи зібрані на полі, що на окраїні міста, чомусь їх не збирають і вони залишаються там зимувати. Розташувала на підвіконні у майстерні, звідки і змальовувала.

Картина «Алегорія пристрасті»(2014 рік).
- Зобразила любов, яка існує вічно, і пристрасть, яка мінлива і не постійна, саме тому лампа на картині не горить. Скляні предмети напівпорожні, тому і скляні, щоб це помітно було. Розрізаний гранат – символ розбитого серця.

- Картина «Петунії» (2016 рік) - мої найулюбленіші квіти . У Кривому Розі ними засаджено безліч клумб.

На виставці авторка представила 33 картини написані масляною фарбою. А взагалі у колекції художниці їх більше трьохсот.

Після урочистостей гостей запросили переглянути виставку картин, а також залу з декоративно-ужитковим мистецтвом, де оновились роботи від світловодських майстрів: вироби Людмили Нікітіної - плетення з газетних трубочок, Анни Лисинко – вишивка бісером, прикраси з каміння. У малій залі також можна переглянути звіт довільної творчої студії, який був створений після майстер-класів з художником Миколою Чістяковим.

Переглянути запропоновані виставки можна у Арт галереї «Наше місто» до 12 листопада.

Календар

«    Лютий 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930