---
Суспільство

Українці перейшли на вітчизняні товари

Українці перейшли на вітчизняні товари
Вітчизняні товари стають все більше популярними. Серед усього розмаїття продукції українці все частіше вибирають національного виробника.
Українці перейшли на вітчизняні товари. Більшість людей пояснює це не тільки патріотизмом, але і тим, що українська продукція хороша і ні чим не гірша за дизайном, ніж закордонна.

Завдяки збільшенню попиту українські підприємства починають збільшувати обсяги виробництва, а також підвищувати якість.

Сьогодні на українських підприємствах виробляють взуття, одяг, меблі, техніку і будівельні матеріали, а серед звичних нам продуктів вітчизняного виробництва можна навіть зустріти такий специфічний продукт як арахісову пасту. В Україні її випускають близько 10 компаній.

Як зазначають в Мінагрополітики, через стабільну роботу харчової промисловості на території України жодного дефіциту продуктів немає. Ми в змозі самостійно забезпечити себе основними видами продовольчих продуктів і бути незалежними від імпорту. Зараз навіть наявний запас необхідної сировини в змозі забезпечити потрібні обсяги виробництва напоїв і продуктів харчування.

«Задоволення потреб населення у продовольстві здійснюється переважно за рахунок продукції вітчизняного виробництва. При цьому, за окремими видами харчових продуктів ця частка перевищує 95%: яйця і яйцепродукти (98,5%), цукор (98%), хлібобулочні вироби, крім кондитерських (97,6%), масло вершкове (97,3%), морозиво (97%), сіль (96,4%), борошно (96,1%), маргарин (95,8%). Частка безалкогольних напоїв вітчизняного виробництва склала 94,4%, тютюнових виробів – 94,1%, м’яса та птиці свіжих та заморожених – 93,6%, олій рослинних – 93,4%, м’яса копченого, солоного та ковбасних виробів – 92,9%, консервів, готових продуктів м’ясних – 92,9%, слабоалкогольних напоїв – 92,7%, мінеральних вод – 92%, картоплі – 90,4%, молока та продуктів молочних – 90,2%, круп та бобових – 89,9%», – йдеться у офіційному повідомленні.

Відомо, що по території України попит на українську продукцію зростає таким чином: на Вінниччині – 92,1%, Кіровоградщині – 92,2%, Житомирщині – 90,5%, Сумщині – 90,9%, Тернопільщині – 90%, Івано-Франківщині – 92,5% та Чернігівщині – 90,1%. Найбільше зростання закупу вітчизняних товарів спостерігали на Львівщині та Чернігівщині.

Нагадаємо, що завдяки бойкоту в Україні вдвічі зменшилася кількість російських товарів. Народні санкції вплинули і на легку промисловість. Приміром, одягу і взуття з Росії завозять вже в п’ять разів менше.

"ВК" у PDF