---
Влада / Суспільство

Арсеній Яценюк: Хотів би почути конкретні відповіді на питання по тих областях, які мають червону картку у підготовці до осінньо-зимового періоду

Арсеній Яценюк: Хотів би почути конкретні відповіді на питання по тих областях, які мають червону картку у підготовці до осінньо-зимового періоду
Про це заявив на засіданні Антикризового енергетичного штабу, що відбулося у форматі селекторної наради Кабінету Міністрів України з головами обласних державних адміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування, Прем’єр-міністр України.
– Основне питання, яке сьогодні буде розглянуто, – зазначив Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання штабу, – це забезпечення тепла в оселях українських громадян. Уряд дав відповідні доручення і я хотів би почути інформацію про те, на яких територіях є проблеми і з чим вони пов’язані, яка ситуація з підключення теплопостачання у житлових приміщеннях, школах, лікарнях. Насамперед, хотів би почути конкретні відповіді на питання по тих областях, які мають червону картку у підготовці до осінньо-зимового періоду.
Кіровоградщина у перелік особливо проблемних областей, судячи з аналітики, озвученої на нараді Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком, не входить, хоча і про стовідсоткове забезпечення централізованим опаленням житлових будинків та закладів соціальної сфери поки що не йдеться. Роботи по запуску котелень продовжуються і проводяться в цілодобовому режимі.

А от щодо розрахунків за спожитий природний газ, то наша область була названа серед тих, де рівень оплати бажає бути кращим (79%). Серед лідерів – Чернівецька, Миколаївська (обидві – 97%) та Рівненська (94%) області.

– Хочу нагадати, що рівень розрахунків населення за спожиті комунальні послуги на 1 вересня складає 100%, – зазначив Геннадій Зубко. – Тому питання розрахунків всіх інших суб’єктів – бюджетної сфери, підприємств, тих, хто постачає житлово-комунальні послуги чи енергоносії – це в площині відповідальності органів місцевого самоврядування та обласних державних адміністрацій.

На засіданні штабу йшлося про обсяги накопиченого у державі вугілля та закачаного у сховища природного газу, а також про проблеми, які ще необхідно в цьому плані вирішувати, про стан забезпечення населення субсидіями (за офіційними даними їх в Україні отримують 3,3 мільйона громадян).

– Ми внесли певні технічні правки до постанови про призначення субсидій, – підкреслив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, – аби в жодному випадку не змушувати знову приходити людей, яким влітку призначена так звана "нульова" субсидія. Надалі вона нараховуватиметься їм в автоматичному режимі.
Арсеній Яценюк наголосив, що сьогодні урядом зроблено все для того, щоб накопичити достатній фінансовий ресурс, який би дав змогу забезпечити Україну і необхідним природним газом, що почав надходити також із сусідньої держави, і виробленою електричною енергією.

За результатами засідання Антикризового енергетичного штабу Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко надав ряд доручень, зокрема головам обласних державних адміністрацій доручено забезпечити безперебійну роботу регіональних штабів, які мають щоденно надавати до Києва інформацію про стан забезпечення подачі тепла та електроенергії до житлового сектора та закладів соціальної сфери.
Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко після завершення селекторної наради, зазначивши, що опалювальний сезон на Кіровоградщині розпочався, поставив вимогу, аби у найближчі дві доби всі дитячі садки, школи та лікарні стовідсотково мали тепло, за винятком, звісно, тих шкіл, які згідно з календарним планом знаходяться на канікулах. Щодо якісної подачі теплоносіїв до квартир, то необхідно активізувати роботу ремонтно-відновлювальних бригад, аби усунути проблеми, які ще є і на які нарікають люди.
Департаменту житлово-комунального господарства Сергій Кузьменко доручив тримати на постійному контролі питання компенсації різниці в тарифах (а це 54 мільйони гривень) та погашення заборгованості з виплати субсидій за тверде паливо та скраплений газ (сума боргу сягає майже 20 мільйонів гривень).

– Необхідно відпрацювати з відповідними міністерствами ці питання, аби і підприємства – надавачі житлово-комунальних послуг, і населення отримали належні їм кошти, – зазначив голова обласної державної адміністрації.

"ВК" у PDF