Світловодський район
Влада / Суспільство

Посилити контроль за виконанням робіт підвищеної небезпеки – рекомендували учасники «круглого столу»

Посилити контроль за виконанням робіт підвищеної небезпеки – рекомендували учасники «круглого столу»
За круглим столом у першого заступника міського голови Олени Балюк керівники і спеціалісти підприємств міста 16 серпня говорили про охорону праці. А інформаційним приводом для серйозної розмови стала надзвичайна ситуація на каналізаційній насосній станції №3 КП "Водограй", наслідком якої була загибель двох працівників.
Від дати трагедії – 19 червня 2016 року – минуло 2 місяці, комісія, яка була створена Управлінням Держпраці у Кіровоградській області, зробила свої висновки, тож настала черга вдумливого аналізу того, що сталося, аби надалі не допускати таких трагічних випадків. З констатації цього факту розпочала засідання Олена Балюк і оголосила проведення круглого столу "з питань безпечного виконання робіт всередині ємностей (сушильні барабани, резервуари, цистерни та інше аналогічне обладнання, а також колектори, колодці, приямки та інші аналогічні місця), при проведенні яких не виключена можливість виділення в робочу зону вибухово- та пожежонебезпечних або шкідливих газів тощо".

По черзі вона надавала слово учасникам засідання: головному державному інспектору управління Держпраці у Кіровоградській області Анатолію Шумейку; заступнику начальника – головному страховому експерту з охорони праці відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Сергію Якименку; в.о директора КП "Водограй" Михайлу Сухіну; головному інженеру СВКГ "Дніпро-Кіровоград" Ігорю Підгорному; головному інженеру СП ТОВ "Світловодськпобут" Руслану Реуту.

Сергій Якименко ознайомив всіх присутніх з висновками комісії щодо нещасних випадків на КНС№3 КП "Водограй". Основна причина – технічна – це незадовільний стан виробничого середовища (перевищення гранично допустимого рівня небезпечних та шкідливих виробничих факторів), а саме: відсутність системи примусової припливно-витяжної вентиляції в приміщенні приймального резервуару каналізаційної насосної станції №3 КВКП "Водограй", яка повинна забезпечувати не менш ніж 12-ти кратний обмін повітря за одну годину. Вміст небезпечних речовин, а саме сірководню, там становив 18.04 мг/м3, допустимо не більше 10 мг/м3. Є ще й супутні причини – організаційні. Вони полягають у тому, що до виконання робіт були допущені працівники, які не пройшли навчання та перевірку знань Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць. Комісія вважає, що керівництво підприємства не створило на робочому місці умови праці відповідно до чинного законодавства; не забезпечило наявність припливно-витяжної системи вентиляції, не вживало заходів щодо припинення порушень безпеки праці на підприємстві, систематично не перевіряли на дільницях стан техніки безпеки, справність технологічного обладнання.

Михайло Сухін пояснив, що вентиляції на КНС не було з часу введення її в експлуатацію і на встановлення обладнання не було коштів. А з березня 2016 року підприємство почало отримувати кошти від держави за пільги і субсидії, тож фінансове становище покращилося. Після нещасного випадку розробили заходи, закупили обладнання (з відстрочкою платежу) на суму 87 тис. грн., на електромонтажні роботи зарезервували 16 тис. грн., завтра вже будуть виконані пуско-налагоджувальні роботи на КНС №3 На КНС №5 тривають підготовчі роботи. З персоналом провели інструктаж з техніки безпеки, до роботи допускають за нарядом - допуском. Інспектори зауважили: потрібно призначити відповідального за стан техніки безпеки на пыдприємстві, адже те, що директор поклав ці обов’язки на себе – фатальна помилка.

Руслан Реут розповів про нещасний випадок, що стався кілька років тому на підприємстві через людський фактор і погану організацію роботи. Зварювальник впав в теплову камеру з гарячою водою, отримав опіки шкіри, тривалий час лікувався.

Справжній майстер-клас дав учасникам круглого столу Ігор Підгорний. Досвідчений спеціаліст своєї справи і представник потужного підприємства розповів про новації в організації роботи 12 (!) КНС (це пов’язано з рельєфом нашої місцевості), які обслуговує світловодське підприємство. Для порівняння – Олександрійський водоканал має лише 4 КНС. Щоб запобігти нещасним випадкам, створено спеціальну мобільну бригаду, яка займається очисткою резервуарів, обслуговуючому персоналу КНС взагалі заборонено спускатися вниз. На КНС №5 біля пансіонату "Славутич" проведено модернізацію, тепер станція працює в автоматичному режимі. Кілька КНС готують до модернізації.

Після детальної презентації Ігоря Підгорного, всі учасники домовилися найближчим часом побувати у СВКГ "Дніпро-Кіровоград", провести практичні заняття – тренування, щоб ефективно запобігати нещасним випадкам на виробництві. А для всіх керівників підприємств учасники круглого столу розробили рекомендації, що коротко звучать так: проаналізувати стан справ; провести семінари і практичні заняття-тренування; посилити контроль за виконанням робіт підвищеної небезпеки.
Посилити контроль за виконанням робіт підвищеної небезпеки – рекомендували учасники «круглого столу»
Посилити контроль за виконанням робіт підвищеної небезпеки – рекомендували учасники «круглого столу»
Посилити контроль за виконанням робіт підвищеної небезпеки – рекомендували учасники «круглого столу»

Календар

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031