---
Влада

Керівництво області закликає керівників на місцях встановлювати тарифи з дотриманням вимог законодавства

Керівництво області закликає керівників на місцях встановлювати тарифи з дотриманням вимог законодавства
1 жовтня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулася нарада з питань встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги., під час якої директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ольга Довжук відзначила, що останні два роки органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги без висновку інспекції з контролю за цінами.
Внаслідок цього відбувається значне порушення вимог чинного законодавства щодо формування тарифів та процедури їх встановлення.
Враховуючи вищезазначене, заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко наголосив: – На сьогодні є чіткий алгоритм формування тарифів на житлово-комунальні послуги. І той факт, що на місцях й досі на 90% не погодили норми паливно-енергетичних ресурсів, а також не встановили нормативи постачання питної води по кожному населеному пункту, є порушенням діючого законодавства. Дійшло до того, що в одному з населених пунктів тариф був встановлений рішенням сільської ради не на підставі чинних законів та існуючих нормативів, а на підставі пояснень бухгалтера, – констатував посадовець.
У зв’язку з цим, Сергій Коваленко звернувся до керівників територій з проханням розробити відповідну пам’ятку, аби у подальшому уникнути подібних ситуацій. – Адже, коли тарифи встановлюються з порушенням норм законодавства, вони не є дійсними, –зазначив посадовець.
Стосовно сплати населенням за комунальні послуги, у зв’язку із тим, що істотно зросли тарифи, Сергій Коваленко наголосив на неприпустимості перекладання на місцях усього тягаря комунальних платежів на плечі споживачів. – У зв’язку з цим знову постає питання щодо необхідності оформлення жителями області житлових субсидій, на які Урядом нинішнього року виділено 24,5 млрд. грн., а до 2016 року ця сума має зрости до 40 млрд. грн. Таким чином, люди як платили за житлово-комунальні послуги у середньому по 10% від своїх доходів, так й платитимуть надалі, решту їм компенсуватиме держава, – зазначив посадовець.
Також Сергій Коваленко торкнувся питання відшкодування населенню витрат на електроенергію, що витрачається для обігріву житлових приміщень. – Коли у людей немає централізованого чи газового опалення, а їхні помешкання обігріваються лише за рахунок електроенергії, то у таких випадках вони мають повне право отримати субсидію, що передбачає норму споживання у розмірі 65 Квт на 1 квадратний метр житлової площі, – зазначив заступник голови ОДА.
Посадовець навів приклад кіровоградських гуртожитків, де відсутнє централізоване теплопостачання і приміщення опалюються за допомогою електрики. Кожна родина у такому гуртожитку в опалювальний сезон напалює електроенергії в середньому до 2,5 тис. грн. на місяць, з яких 2,3 тис. грн. у якості субсидії відтепер їм відшкодовуватиме держава, – наголосив Сергій Коваленко.
Також Ольга Довжук відзначила, що чинності набув Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг» щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.
Цей Закон також чітко визначає, що заборгованість з різниці у тарифах, що виникає до 1 січня 2016 року буде відшкодована з державного бюджету місцевим бюджетам до 1 липня 2017 року. Але вся відповідальність після 2016 року буде покладена на органи місцевого самоврядування.
Особливо складною, за словами посадовця, на сьогодні залишається ситуація на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства. Діючі тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення по підприємствах області відшкодовують собівартість послуг лише на 75,5% та 74,1% відповідно.
– До кінця року залишається 3 місяці, це той термін, який достатній, аби переглянути тарифи і забезпечити фінансову стабільність підприємств, а жителі мають право на отримання житлових субсидій. Зволікання у даному питанні приведе до значних фінансових втрат підприємств, а у подальшому і місцевих бюджетів, – наголосила Ольга Довжук.
Також директор профільного департаменту звернула увагу учасників наради на необхідності дотримання всіх процедур чинного законодавства щодо затвердження та введення в дію тарифів на житлово-комунальні послуги.

"ВК" у PDF