---
Влада / Суспільство

На Кіровоградщині зібрано два мільйони тонн зернових

На Кіровоградщині зібрано два мільйони тонн зернових
Аграрії Кіровоградщини зібрали другий мільйон тонн зернових культур. Цю приємну новину повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Коренюк під час щотижневої апаратної наради. За його словами, є всі підстави у підсумку розраховувати на три мільйони.
Поінформував посадовець також про ситуацію із посівною кампанією в області та про хід збирання пізніх зернових культур. Оскільки погодні умови цієї осені несприятливі – немає дощів, з посівом озимих культур є проблеми. Проте, за словами Сергія Коренюка, така ситуація аналогічна минулорічній і темпи робіт такі самі. На сьогодні вже посіяно майже 140 тисяч гектар озимого клину і майже 30 тисяч гектар озимого ріпаку.
– Посівна кампанія проходить у нормальному режимі, витримуючи всі науково обґрунтовані строки посіву, – запевнив директор профільного департаменту.
Показники збирання пізніх зернових культур – хороші: уже зібрано майже 67 % соняшника і намолочено 700 тисяч тонн. Сергій Коренюк наголосив, що саме соняшник є тією комерційно привабливою культурою, хороший урожай якої дає аграріям можливості підвищити людям заробітну плату. За оперативною звітністю, середня урожайність соняшника становить 19,6 центнера з гектара, що дещо краще ніж минулого року. Кукурудзи на сьогодні зібрано 19% від посіяних площ і намолочено 310 тисяч тонн, середня урожайність – 50 центнерів з гектара, що на 10% вище від минулорічного показника.
Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко попросив Сергія Коренюка також поінформувати про роботу, яка проводиться з вирішення конфлікту стосовно розпаювання земель державного підприємства в селі Новоселиця Ульяновського району. Люди відстоюють своє право на земельні наділи публічно, організовуючи акції протесту.
За словами директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, ця проблема дуже давня: ще в 1995 році було прийнято відповідну постанову уряду, яка зобов’язувала розпаювати землі Кіровоградської державної сортодослідної станції. Пізніше було видано ще один документ, відповідно до якого розпаювання не рекомендувалося, оскільки землі підприємства особливо цінні. Минулого тижня з ініціативи облдержадміністрації було проведено зустріч колективу робітників і пенсіонерів даного підприємства з директором Українського інституту експертизи сортів і рослин за участі представника департаменту власності Міністерства аграрної політики України, на якій було вирішено 110 гектарів цінних земель, де проводяться сортовипробування, передати до Українського інституту експертизи сортів і рослин. Після цього буде ініційовано відповідну постанову Кабінету Міністрів щодо роздержавлення цього підприємства.

"ВК" у PDF