Актуально

Передача земель у власність ОТГ має завершитися до кінця 2018 року

Передача земель у власність ОТГ  має завершитися до кінця 2018 року
31 січня 2018 року Уряд прийняв розпорядження, відповідно до якого Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ до кінця 2018 року. За рішенням Уряду з лютого громади можуть планувати свої території. Причому, структури Держгеокадастру вже позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів — без згоди об’єднаних територіальних громад.
Процес передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має завершитися до кінця 2018 року, а перші передачі земель, завдяки знайденому Кабінетом Міністрів рішенню, мають відбутися вже у лютому-березні. Про це сказав Володимир Гройсман 5 лютого під час спеціальної наради, присвяченої земельним питанням.

«Ми починаємо рухатися в цьому питанні. Нам не потрібна зміна до законодавства, достатньо рішення Уряду, аби передати землі у власність ОТГ. Громади будуть володіти землею, розпоряджатися нею вільно, і ніхто цьому заважати не буде», — сказав Прем’єр-міністр.

Запропонований механізм передачі земель — максимально прозорий і враховує декілька кроків: звернення в територіальний орган Державної служби з геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) із заявою про передачу землі, інвентаризація землі, ухвалення рішення і реєстрація права власності в органах юстиції. Причому, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, більшість земель вже проінвентаризована, але в разі необхідності додаткова інвентаризація буде проведена в максимально швидкі терміни.

Прогнозна швидкість передачі земель — не менше трьох громад на місяць. Координація всіх дій буде прописана в меморандумі, який підписуватимуть керівні органи ОТГ та органи Держгеокадастру. Підписання документів розпочнеться вже цього тижня. Допомагати в цій роботі, за пропозицією Уряду, будуть Асоціація об’єднаних територіальних громад та Асоціація міст України.

«Ми будемо моніторити виконання (меморандумів). Якщо побачимо, що хтось заважає — будемо звільняти (таких чиновників) з роботи, — підкреслив Володимир Гройсман. — Перші підсумки процесу маємо підвести вже за три тижні».

Глава Уряду звернув увагу, що наразі в Україні працюють близько 700 ОТГ. «До кінця 2018 року всі землі мають бути передані. Це буде правильна передача землі у власність. Готові фінансово допомогти громадам щодо проектів відведення землі», — сказав Прем’єр-міністр.
Він наголосив, що політика Уряду і надалі спрямована на максимальну передачу функцій влади на місцях, в тому числі це стосується земельних питань.

«Можливість розпоряджатися земельними ресурсами — це додаткова мотивація для створення ОТГ, — наголосив цього тижня на щопонеділковій нараді з керівниками територій голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. — Ці землі будуть додатковим ресурсом із наповнення бюджетів громад коштами.

Сьогодні на перший план виходить якість створених ОТГ. Можливість управляти земельними ресурсами, передавати в оренду земельні ділянки, отримувати від цього доходи до бюджету — це вже мотивація нового рівня. Тому процес створення об’єднаних територіальних громад відтепер буде активніше рухатися вперед».

Отож, прийняте Урядом рішення удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, викорінить тіньові схеми продажу землі, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю, дасть можливість комплексно підійти до розвитку населених пунктів та змогу ефективніше залучати інвестиції. Зі свого боку, це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування.

За інформацією офіційних сайтів
Кабінету Міністрів України
і Кіровоградської ОДА


Календар

«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728