Знам’янський район
Актуально / Суспільство / Медіа

Віднині Знам’янку заговорено на любов

Віднині Знам’янку  заговорено на любов
7 вересня у Палаці культури міста Знам’янка відбулася зустріч з українською письменницею Катериною Бабкіною (на фото).
Вона не лише наша з вами сучасниця, а й справді сучасна, і не лише тому, що носить рвані джинси та водить автівку. Її твори користуються успіхом не лише в Україні, а й за кордоном, а це значить, що її світосприйняття співзвучне із світосприйняттям багатьох людей: тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами. Сама вона переклала книгу Міка Вікінка «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи», яка вийшла у 2017 році у видавництві «КСД». У 2015 році разом з письменником Марком Лівіним ініціювала флешмоб bookchallenge.ua, суть якого полягала в тому, щоб прочитати за рік 200 книг.

За фахом вона журналістка, певний час працювала редактором в українському журналі «Esquire». Авторка 9 поетичних та прозових книг, у 2012 році за її сценарієм було знято короткометражний фільм «Зло», а роман «Соня» у 2013 році увійшов до списку «Книги року BBC».
Тож увесь цей досвід Катерина вклала у півторагодинну зустріч з читачами, під час якої читала вірші з нещодавно опублікованої збірки поезій «Заговорено на любов», коротко розповідала про деякі важливі для неї моменти життя, а також встигла вибачитися за запізнення, невбрану сукню та прокоментувати стан ремонту місцевих доріг, про який вона обов’язково напише колонку.

Дівчина-позиція, дівчина-власна думка Катерина Бабкіна розповіла про те, що вже певний час може дозволити собі жити з писання, з літературної діяльності, а її твори увійшли до шкільних підручників, що для України є великим досягненням, адже усі пам’ятають біографії українських письменників, коли вони жили убого, померли невизнаними, а вже потім потрапили у шкільну програму. Що стосується збірки, то більшою мірою це вірші про війну через усвідомлення та сприйняття життя і кохання:

Вір у те, що за спиною
в тебе залишається тиха її кімната,
в те, що навіть усе забути —
не значить усе віддати.

Монолог зі сцени плавно перейшов у активну автограф- та фотосесію, під час якої Катерина спілкувалася зі своїми прихильниками. На запитання «Вісника Кіровоградщини»: чи є все ж у неї в пріоритеті відвідування лише великих міст, а Знам’янка є винятком, Катерина заперечила і відповіла, що охоче зустрічається і з читачами невеликих населених пунктів — як ось сьогодні, прийнявши запрошення Світлани Бабаєвої, начальника відділу культури та туризму Знам’янської міської ради. Як розповіла нам пані Світлана, з творчістю поетеси вона була знайома через мережу Інтернет — слухала твори у її виконанні. Місяць тому написала Катерині у Фейсбук, а та відповіла і погодилася на зустріч, котра так ідеально доповнила існуючі плани. Інформація про захід була у вільному доступі: той, хто хотів, — мав змогу прийти. Світлана Бабаєва вважає, що такі читання цікаві у першу чергу для старшокласників, адже молоді необхідні люди, які несуть у собі не лише цікаві думки і вміння, а є прикладом певних можливостей.

У залі серед слухачів ми побачили поетів Знам’янщини, а ще обмінялися враженнями з найкращими подругами — ученицями 11-А НВК ЗШ І-ІІІ ступенів №3 — гімназії Анною Мельничук і Анною Кириленко, які потрапили на зустріч за запрошенням їхньої учительки української мови та літератури. До цього дівчата нічого не чули про письменницю, але жодним чином не жалкують, що прийшли — її вірші слухали із захопленням, залишилися до останнього і терпляче чекали у черзі на селфі з Катериною.

Магія слова і заговору на любов почала діяти миттєво, бо під час підписування книг місцевий підприємець Віталій Щуров придбав книги Катерини Бабкіної не лише для своєї сім’ї, а й для міської бібліотеки.

…І нехай навіть знаєш напевне,
що час врешті-решт подолає тебе,
Але знаєш також,
що спочатку здолаєш його.

Кіровоградщина приємно вразила та здивувала письменницю, про що вона написала на своїй сторінці у Фейсбук, бо після Знам’янки Катерина вирушила до Кропивницького на вечірку «Поезія і музика на даху».

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031